Triholoģija

 

Triholoģija ir zinātne par matiem,  medicīnas nozare, kas nodarbojas gan ar padziļinātu matu un galvas ādas veselības problēmu pētīšanu, gan diagnostiku un ārstēšanu.

 

     Profesionāla triholoģe un ģimenes ārste,  Latvijas Triholoģijas asociācijas vadītāja un jauno ārstu trihologu izglītotāja Inga Zemīte klientus pieņem Capital Clinic Riga telpās, piedāvājot arvien jaunas un efektīvākas  metodes matu un galvas ādas veselības problēmu risināšanai.
 
Kādos gadījumos būtu jādodas pie ārsta trihologa?
 • Ja mati izkrīt ļoti intensīvi;
 • Ja matu apjoms īsā laikā samazinās uz pusi un vairāk;
 • Ja mati izkrīt perēkļos vai pakāpeniski ilgāk par trim mēnešiem;
 • Ja ir izteiktas galvas ādas problēmas – nieze, mitrošana, kreveles, zvīņas, blaugznas;
 • Ja ir liels psiholoģisks diskomforts matu stāvokļa dēļ.
 
Capital Clinic Riga piedāvā:
 • Augstvērtīgu matu un galvas ādas veselības diagnostiku; 
 • Matu slimību ārstēšanu, pielietojot medicīniski pamatotas, daudzveidīgas un modernas ārstēšanas metodes t.sk. medikamentozu ārstēšanu un fizioprocedūras (lāzerterapija, masāža, darsonvalizācija), PRP metodi un cilmes šūnu terapiju.

Diagnostikas metodes:

 • Trihoskopija jeb mata stiebra un galvas ādas apskate ar trihoskopu 20-100X palielinājumā. Trihoskopija ir neinvazīva procedūra, kuras laikā ārsts ar speciālas tehnoloģijas palīdzību apskata matu stiebra kvalitāti visā tās garumā (trihoskops palīdz noteikt mata stiebra iedzimtus un iegūtus defektus), kā arī apseko galvas ādas stāvokli. Trihoskopija veic pastiprinātas matu izkrišanas vai galvas ādas lobīšanās gadījumā.
 • Trihogramma ir matu problēmu diagnostikas papildu izmeklēšanas metode. Tā ļauj izmeklēt matu saknīšu stāvokli- noteikt cik procentuāli matu ir katrā no trim augšanas fāzēm, precizēt vai ir displastiskie un distrofiskie jeb izsīkušie mati, noteikt mata stiebra kvalitāti. Tas ļauj precizēt diagnozi un piemeklēt terapiju.Trihogrammai tiek paņemti (izrauti) 40-50 matiņi, izmeklējums tiek veikts mikroskopiski. Līdzīgi kā pēc vaksācijas mati tajā laukumā pilnīgi pēc tam ataug. Pirms trihogrammas veikšanas matus vēlams nemazgāt pāris dienas.
 • Asins analīzes - Asins analīzes tiek nozīmētas atbilstoši katra pacienta anamnēzes un klīniskās apskates datiem. Ar asins analīžu palīdzību precizē diagnozi, noskaidro iespējamos deficītus, vērtē vispārējo veselības stāvokli un hormonālo situāciju organismā. Parasti nozīmē pilnu asins ainu; feritīna un D vitamīna testus; analīzes uz hormoniem, tajā skaitā vairogdziedzera un androgēno hormonu izmeklējumus; aknu proves un iekaisuma rādītājus; kā arī STS proves. Ja nepieciešams, veic papildus testus atkarībā no katra pacienta individuālā veselības stāvokļa un nepieciešamības. Pamatojoties uz analīžu datiem atbilstoši nozīmē piemērotu terapiju, un ja nepieciešams, papildus speciālistu - endokrinologu, ginekologu un citu - konsultācijas.
 • Mikroskopija un uzsējums -Pirmajā vizītē parasti veic mikroskopiju - tad ārsts laborants novērtē preparātu mikroskopiski pirms un pēc apstrādes ar speciālām laboratorijas krāsām. Ja tiek atrastas patogēnās sporas - nozīmējam ārstēšanu. Ārstēšana ir individuāla - atkarībā no sporu veida, daudzuma un klīniskajiem simptomiem. Lai atbrīvotos no galas matainās daļas sēnītes, visbiežāk nepieciešama mēnesi ilga ārstēšana. Kad kurss ir pabeigts - veicam kontroles testu, šajā gadījumā tas jau ir uzsējums uz sēnīti.
 • Biopsija - Biopsija no galvas matainās daļas ādas tiek izmantota neskaidras diagnozes gadījumā, gan arī situācijās, kad jāizvērtē slimības aktivitātes pakāpe. Biopsiju izmanto salīdzinoši reti, taču rētainu alopēciju gadījumā tā ir neaizstājama diagnostikas metode.

 

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!