Pieteikties jaunumiem

Oftalmoloģija. Acu veselības un redzes pārbaudes

 

Capital Clinic Riga oftalmoloģe Ieva Trēziņa sniedz konsultācijas, veic izmeklēšanu, pilna spektra diagnostiku, konservatīvo ārstēšanu, refrakcijas korekciju. Veic glaukomas pacientu padziļinātu izmeklēšanu un konservatīvu ārstēšanu, cukura diabēta izraisīto acu komplikāciju diagnostiku, tīklenes slimību diagnostiku un ārstēšanu u.c.

 

Oftalmologa pirmreizēja konsultācija - 49 EUR

ietverta abu acu autorefraktokeratometrija, tonometrija ar pahimetriju, subjektīvā refrakcija labākā koriģētā redzes asuma noteikšanai, biomikroskopija, krāsu redzes izvērtēšana un gonioskopija pēc nepieciešamības

 

Acu ārste uzsver, ka acu ārsta konsultācijas būtiska sastāvdaļa ir klienta apmeklējuma mērķa noskaidrošana - vai tās ir sūdzības par redzi, par acu veselību vai arī profilaktiskā redzes pārbaude. Ārsts vienmēr izjautā pacientu par sūdzībām, acu un sistēmiskām slimībām, kā arī acu veselību ģimenē.

  • Katram, jau sākot no zīdaiņa vecuma, ir ieteicamas regulāras acu pārbaudes. Bērniem profilaktiskās acu veselības pārbaudes nepieciešamas 13-24 mēnešu vecumā, tad 3-4 gadu vecumā un pirms skolas apmeklējuma 6-7 gadu vecumā vai kā norādījis acu ārsts. Pieaugušajiem profilaktiska acu veselības pārbaude jāveic reizi gadā pēc 40 gadu vecuma vai kā norādījis acu ārsts.
  • Acu ārsts jāapmeklē vienmēr, ja ir parādījušās sūdzības par redzi vai acu veselību - pasliktinājusies redze, redze kļuvusi miglaināka, parādījusies līniju vai attēla kropļošanās, radies iekaisums, acī iekļuvis svešķermenis u.c. gadījumos.

 

Capital Clinic Riga oftalmoloģijas kabinets ir aprīkots ar šī brīža jaunākajām un precīzākajām pilna spektra tehnoloģijām acu veselības un redzes diagnostikai un tādējādi arī visefektīvākajai ārstēšanai:

 

Autorefraktokeratometrs

Mūsdienīgi iekārtotā acu ārsta kabinetā tas ir pirmais aparāts, ar kuru tiek izmeklēta klienta redzes sistēma. Tas automātiski nosaka acu optisko stiprumu, radzenes izliekumu un tās regularitāti.

Tas palīdz noskaidrot, kāda stipruma lēcu korekcija būs nepieciešama acs optisko kļūdu korekcijai, kā arī ļauj spriest par acs ārējo daļu stāvokli.  Nepieciešamības gadījumā sniedz kontaktlēcu izrakstīšanai vajadzīgo informāciju.

 

Subjektīvās refrakcijas noteikšana

Šī izmeklējuma laikā tiek noskaidrots klienta redzes asums un labākais koriģētais redzes asums, ar katru aci atsevišķi lasot uz ekrāna redzamo burtu, skaitļu vai simbolu tabulu un, ja redzes asums neatbilst normai, tiek veikta redzes asuma korekcija, izmantojot optiskās koriģējošās lēcas, ievietojot tās speciālā proves rāmī.

 

Bezkontakta tonometrs ar pahimetru

Tā ir bezkontakta acu spiediena mērīšanas ierīce, kurā ir integrēts arī pahimetrs, kas automātiski mēra radzenes biezumu.

Tonometrijas rezultātā iegūtais acu spiediena mērījums ir aptuvens, jo biezas radzenes īpašniekiem nolasītais acu spiediens būs zemāks un pretēji - plānas radzenes gadījumā acu spiediena rādījums būs augstāks. Capital Clinic Riga acu kabinetā iespējams veikt precīzu acu spiediena mērījumu korelācijā ar pahimetrijas datiem (radzenes biezuma mērīšanu).

 

Dioptrimetrs

Dioptrimetrs veic pilnīgu briļļu lēcu analīzi. Pacienta esošās brilles tiek ievietotas aparātā un tiek noteikts to optiskais stiprums. Iespējams analizēt monofokālās (sfēriskās un cilindriskās), bifokālās un progresīvās briļļu lēcas. Izmantojot iegūtos datus, acu ārsts izvērtē esošo briļļu atbilstību un nepieciešamības gadījumā izraksta jaunas.

 

Optiskās koherences tomogrāfijas (OCT) iekārta

Mūsdienīga medicīniskās attēldiagnostikas metode, ar kuru var veikt acs audu  šķērsgriezuma analīzi ar augstu izšķirtspēju, iegūstot tūlītēju tīklenes, redzes nerva, radzenes, priekšējās kameras kakta šķērsgriezuma analīzi, kā arī ir iespējams veikt tīklenes foto dokumentēšanu. Palīdz analizēt tīklenes virsmas īpatnības, tīklenes struktūru, tīklenes nervu šķiedru slāņa biezumu, veic redzes nerva strukturālu analīzi. Izmeklējums ir nesāpīgs, bez kontakta ar acs virsmu un drošs veselībai.

Šis izmeklējums ir neatsverams reizēs, kad nepieciešams pārbaudīt, vai klientam nav  glaukoma - tad būtiski ir veikt tīklenes nervu šķiedru slāņa biezuma mērījumu ap redzes nervu, ko var veikt ar šo unikālo aparatūru. Tas ir būtiski, jo samazināts RNFL (tīklenes nervu šķiedru slāņa biezums) norāda uz agrīnām glaukomatozām izmaiņām. Tādējādi iespējams diagnosticēt bojājumu daudz ātrāk, nekā to varēja izdarīt bez OCT, jo par zelta standartu pieņemtais datorizētā redzes lauka izmeklējums uzrāda izmaiņas tad, kad jau zudis liels daudzums redzes nerva šķiedru.

OCT izmantojams gan acu slimību diagnostikā gan, lai sekotu slimībai dinamikā, tai progresējot, gan lai novērtētu ārstēšanas efektivitāti.

 

Datorizētā projekcijas perimetrija (redzes lauks)

OCT diagnosticē strukturālos redzes nerva bojājumus, bet ar redzes lauka palīdzību konstatē funkcionālos bojājumus, tādēļ datorizētā perimetrija ir būtiska glaukomas diagnostikā, progresēšanas izvērtēšanā un terapijas efektivitātes novērtēšanā.

Normāls redzes lauks aptver 90* temporāli (uz sāniem), 60* nazāli (uz deguna pusi) un uz augšu un 70* uz leju, fiksējot skatu vienā punktā. Ar šo izmeklēšanas metodi tiek noskaidrots, vai klienta redzes lauks atbilst noteiktai normai attiecīgā vecuma grupā.

Uzdevums ietver sevī skata fiksāciju noteiktā punktā. Pacienta redzes laukā tiek projicēti gaismas impulsi, kurus ieraugot, pacients nospiež taustiņu, kas savienots ar datorsistēmu. Gaismas impulsi tiek projicēti dažādās redzes lauka vietās, bet cilvēks nezin nākamā testējamā punkta atrašanās vietu. Gaismas stimula intensitāte arī ir mainīga, tādējādi iespējams diagnosticēt absolūtu vai relatīvu redzes lauka defektu.

Datorizētais redzes lauka analizators statistiski apstrādā datus, papildus izvērtējot testa ticamības kritērijus. Redzes laukā atklātie defekti ir būtiski, izvērtējot glaukomas progresēšanu, bet nereti palīdz diagnosticēt neiroloģiskas dabas patoloģiju. Redzes lauka izmeklējums tiek veikts arī autovadītājiem.

 

Acu ultrasonogrāfijas iekārta

Tā ir svarīga ierīce diagnostiskajā oftalmoloģijā, jo ar to iespējams iegūt tūlītēju acs audu divdimensionālu attēlu un informāciju par intraorbitālo audu stāvokli. Izmeklējums ir nesāpīgs un drošs veselībai, jo tā pamatā ir izmeklējums ar ultraskaņu.

Ultraskaņas pielietojums ir ļoti plašs, īpaši gadījumos, ja kāda no acs optiskajām vidēm nav dzidra t.i. lēcas apduļķojums, radzenes patoloģija, asinsizplūdums stiklveida ķermenī kā rezultātā dziļāko acs struktūru vizualizācija ar citām diagnostikas metodēm nav iespējama. Biežākās indikācijas (pielietojums): tīklenes atslāņošanās, intra/okulāra veidojuma lokalizācija, ekstraokulāro muskuļu biezuma mērīšana, stiklveida ķermeņa apduļķojumu diagnostikā.

 
 

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!