Sporta medicīna

#

 

Capital Clinic Riga saviem klientiem piedāvā veikt funkcionālās diagnostikas testus, ar kuru palīdzību var noteikt katram cilvēkam optimālo fizisko slodzi. Lai noteiktu piemērotu fizisko aktivitāti, jāņem vērā pacienta vecums, veselības stāvoklis, pašreizējās un pārslimotās slimības, fiziskās sagatavotības līmenis, sporta iemaņas, pašŗeizējās fiziskās aktivitātes, personīgā motivācija, mērķi un iespējas.

Novērtējot iegūto izmeklējumu rezultātus, sporta ārsts varēs ieteikt individuāli piemērotu sporta veidu, fiziskās slodzes biežumu, intensitāti un ilgumu. 

Kardiopulmonālais slodzes tests - neinvazīva metode, kas dod iespēju vienlaikus novērtēt sirds - asinsvadu, elpošanas un muskuļu sistēmu darbību miera stāvoklī, precīzi dozētas fiziskas slodzes laikā un atjaunošanās periodā, precīzāk noteikt fiziskās darba spējas un iemeslus, kas tās ierobežo. Tādējādi iespējama agrīna kardiopulmonālo funkcionālo traucējumu noteikšana un novērtēšana, efektīvas treniņu programmas izstrādāšana. Testa laikā iespējams papildus noteikt arī laktāta līmeni asinīs precīzākai anaerobā sliekšņa izvērtēšanai.

Kardiopulmonālās slodzes tests ar veloergometru, kas īpaši paredzēts velobraucējiem. Tas sportistiem nodrošina iespēju testu veikt ar savu – treniņos un sacensībās izmantoto velosipēdu.

 

HOLTERA monitorēšana - 24 stundu elektrokardiogrammas (EKG) reģistrācija. Šī metode palīdz ārstam novērtēt sirds ritma traucējumus. Metodi izmanto gan gados jauniem pacientiem, kuriem mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, sportistiem, gan arī gados veciem pacientiem ar sirds slimību vēsturi. Šis izmeklējums tiek izdarīts arī tad, ja pacientam mēdz būt galvas reiboņi, lēns pulss un ģīboņi. Šādos gadījumos Holtera monitoringa metode palīdz diferencēt sirds ritma patoloģiju no galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumiem. Ja pacientam nepieciešams Holtera monitorings, pacientam pie krūtīm tiek pielikti elektrodi, kurus saslēdz ar nelielu nolasīšanas ierīci. Praktiski elektrodi un nolasīšanas ierīce ir viegli lietojama – tā neapgrūtina pacienta ikdienas aktivitātes un ērti ir „paslēpjama“ zem apģērba.

 

Skrējiena biomehāniskā analīze. Tā ļauj novērtēt skrējiena efektivitāti visās tā fāzēs, balstoties uz muskuloskeletālas sistēmas kustību paterna video ieraksta analīzi. Veicot šādu analīzi, ir iespējams noteikt atkārtotu trieciena spēku absorbcijas mehānismus, kā arī apakšējo ekstremitāšu, īpaši pēdu stabilitāti.Novirzes gadījumos ir iespējams izstrādāt rekomendācijas par skrējiena tehnikas uzlabošanu ar mērķi pasargāt organismu no skriešanas izraisītām traumām pēdas nestabilitātes dēļ, izmantojot palīgtehnoloģijas ar apavu modifikāciju vai specifisko fizioterapiju.

 

Kad jādodas pie sporta ārsta?

 

 1. Ja esi sportists vai veselīga dzīvesveida piekritējs, bet tev vēl nav sava uzraugošā sporta ārsta.

 2. Ja vēlies sākt aktīvas sporta nodarbības.

 3. Ja tava profesija ir saistīta ar paaugstinātu fizisko un emocionālo slodzi.

 4. Ja ir gūta sporta trauma vai ir pārslodze.

 5. Ja parādās kādas sūdzības par sirds darbību, elpošanas problēmas, asinsspiediena novirzes no normas vai citas sūdzības sportisku aktivitāšu laikā vai ārpus tām.

 6. Bērniem un jauniešiem pirms iesaistīšanās aktīvos sporta treniņos.

 

Kas jāzina par izmeklējumu gaitu?

 

 1. Ja tiek veikts fiziskās slodzes tests, jāņem līdzi viegls sporta tērps, sporta apavi, dvielis, lai noslaucītos pēc dušas ( fiziskās slodzes testa laikā cilvēks sasvīst)

 2. Jārēķinās, ka elektrokardiogrammas veikšanai jānovelk apģērbs ķermeņa augšdaļā, kā arī virsbikses vai svārki.

 3. Fiziskās slodzes testa veikšanai vīriešiem jānovelk krekls, lai piestiprinātu elektrodus testa rezultātu iegūšanai, sievietēm vēlams sporta krūšturis, lai pēc iespējas ērtāk būtu pielikt elektrodus.

 4. Kardiopulmonālā testa laikā uz sejas tiek uzlikta maska, kas nepieciešama elpošanas sistēmas darbības izvērtēšanai.

 5. Vidējais slodzes testa ilgums ir 30 – 45 minūtes.

 6. Slodzes testu neveic cilvēkiem, kuriem ķermeņa masa pārsniedz 160 kg. vai kā nosaka ārsts.

 

Lai pieteiktos vizītēm un saņemtu vairāk informācijas, zvaniet pa tālr. 66333333, 29334224, rakstiet uz e-pastu: info@capitalclinicriga.lv vai izmantojiet elektronisko pierakstu 

Pakalpojums Cena EUR
FUNKCIONĀLĀ DIAGNOSTIKA  
EKG ar 12 novadījumiem pieraksts, apraksts 17.50 €
Holtera monitorēšana no 18 līdz 24 stundām (EKG 24 stundu pieraksts) (1.diena – 15 min. aparāta uzlikšana 2.diena – 15 min. aparāta noņemšana un datu ievade, 60 min.datu analīze un interpretācija) 50.00 €
Asinsspiediena monitorēšana (24 h) 40.00 €
Slodzes tests (ar veloergometru vai slīdceliņu) 50.00 €
Kardiopulmonālās slodzes tests bez laktātu noteikšanas (ar veloergometru vai slīdceliņu) 89.00 €
Kardiopulmonālās slodzes tests ar laktātu noteikšanu (ar veloergometru vai slīdceliņu) 99.00 €
Kardiopulmonālās slodzes tests bez laktātu noteikšanas ar veloergometru Cyclus 2 89.00 €
Kardiopulmonālais slodzes tests ar laktātu noteikšanas ar veloergometru Cyclus 2 99.00 €
Spirogrāfija bez bronhodilitācijas testa 20.00 €
Spirogrāfija ar bronhodilitācijas testu 25.00 €
Skrējiena biomehāniskā analīze 30.00 €
Skrējiena biomehāniskā analīze slodzes testa laikā 20.00 €
SPORTA ĀRSTS  
Sporta ārsta pirmreizēja konsultācija 45.00 €
Sporta ārsta atkārtota konsultācija* 35.00 €
Sporta ārsta konsultācija ar izmeklējumu fiziskās slodzes testu (veloergometriju) - apraksts un slēdziens 75.00 €
Sporta ārsta konsultācija ar izmeklējumu – EKG ar 12 novadījumiem - apraksts un slēdziens 55.00 €
* Atkārtota konsultācija: 1- 40 dienu laikā pēc pirmreizējas konsultācijas  

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!