Kardiopulmonālās slodzes tests jeb kompleksais slodzes tests

29.01.2014
#

Capital Clinic Riga izveidots funkcionālās diagnostikas kabinets, kas ir pilnībā aprīkots ar jaunākajām un precīzākajām tehnoloģijām.

 

Te iespējams veikt ne tikai EKG ar 12 novadījumiem, Holtera monitorēšanu no 18 līdz 24 stundām (EKG 24 stundu pieraksts), slodzes testu (ar slīdceliņu, veloergometru un veloergometru, kas ļauj slodzes testu veikt ar sportista savu treniņos un sacensībās izmantoto velosipēdu), bioimpedanci (ķermeņa sastāva analīze), neinvazīvu kardiālās sistēmas pārbaudi, bronhodilatācijas testu, ārējās elpošanas funkcijas noteikšanu, bet arī kardiopulmonālo slodzes testu ar vai bez laktātu noteikšanas.

 

Tā ir neinvazīva metode, kas dod iespēju vienlaikus novērtēt sirds - asinsvadu, elpošanas un muskuļu sistēmu darbību miera stāvoklī, precīzi dozētas fiziskas slodzes laikā un atjaunošanās periodā, precīzāk noteikt fiziskās darba spējas un iemeslus, kas tās ierobežo. Tādējādi iespējama agrīna kardiopulmonālo funkcionālo traucējumu noteikšana un novērtēšana, efektīvas treniņu programmas izstrādāšana. Testa laikā iespējams papildus noteikt arī laktāta līmeni asinīs precīzākai anaerobā sliekšņa izvērtēšanai. Testa veikšanai tiek izmantota kardiopulmonālās diagnostikas iekārta "MasterScreen CPX", kuru var izmantot, lai veiktu mērījumus pieaugušajiem un bērniem vecumā no 14 gadiem. Testu iespējams veikt ar slīdceliņu, veloergometru un veloergometru, kas ļauj slodzes testu veikt ar sportista savu treniņos un sacensībās izmantoto velosipēdu.

 

Kardiopulmonālās slodzes testu veic ārsti, kas ieguvuši īpašu sertifikātu slodzes testu ar EKG metodi veikšanai.

Capital Clinic Riga šos slodzes testus veic:

 

Kompleksā slodzes testa laikā tiek analizēti dažādi rādītāji, kas ļauj novērtēt svarīgāko organisma sistēmu reakciju uz slodzi un pielāgošanos tai.

Kompleksā slodzes testa ilgums parasti ir apmēram 30 – 45 minūtes. Tas atkarīgs no cilvēka izturības un trenētības pakāpes.

Ja to veiksi, un sporta ārsts dos zaļo gaismu – SPORTO VESELS! Ja atklāsies kādas veselības problēmas, būsi izdarījis svētīgu darbu – pasargājis sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem sacensību laikā.

  • Laumas Čerņevskas pieredzes stāsts "Kas ir slodzes tests un kāpēc man tas ir vajadzīgs?" Lasiet portālā noskrien.lv >>
  • FOTO: Lauma Čerņevska veic kardiopulmonālās slodzes testu Capital Clinic Riga. Skatīt fotogaleriju >>
  • VIDEO. Vai tava veselība ir gatava maratona izaicinājumam? Skatīt video >>
  • VIDEO. Kā pareizi sportot, nekaitējot veselībai? Raidījums "Laimīgs un vesels".  Skatīt video >>
  • VIDEO. "Alpha Baltic - maratoni.lv" riteņbraucējs Arnis Lazdiņš veic testu ar veleorgometru, kam iespējams uzlikt sava velosipēda rāmi. Skatīt video >>
  • FOTO. Programmas Mans pirmais maratons 2017 dalībnieku veselības pārbaudēs, kas notiek Capital Clinic Riga, asistē trenere Anita Kažemāka. Skatīt galeriju >>