Jauna iespēja nagu sēnītes ārstēšanā

00.00.0000
#

Tā ir jauna, klientiem ļoti draudzīga metode, kas ļauj ātri un efektīvi apstrādāt sēnītes bojātos nagus, izmantojot Nd: YAG lāzeri.

 

Onihomikoze jeb nagu sēnītes infekcija ir visbiežāk sastopamā nagu slimība. To izraisa dažāda veida sēnītes zem naga virsmas - dermatofīti, rauga, pelējuma u.c. Sēnīte var izplatīties no cilvēka uz cilvēku caur tiešu kontaktu vai ar paklājiem, zeķēm, apaviem, zeķubiksēm, šķērēm u.c.

Tā kā nagu sēnīte nav tikai estētiska problēma, bet tā veicina arī dažādas ādas slimības un pazemina imunitāti, tā ir jāārstē.

Pasaulē jau vairākus gadus nagu sēnītes likvidēšanai tiek pielietota lāzerterapija. Arī mūsu klīnikā ir iespējams šādi atbrīvoties no nagu sēnītes ar ND: YAG (1064 nm) lāzeru. Salīdzinoši ar iekšķīgi lietojamo medikamentozo terapiju, tā izmaksu ziņā nav dārgāka. Turklāt tai ir arī citi pozitīvi aspekti – tā, piemēram, ir klientiem ļoti draudzīga metode, kas ļauj ātri un efektīvi apstrādāt sēnītes bojātos nagus, izmantojot lāzeri.

Lāzera enerģija audos pārveidojas siltumā, īzraisot audu temperatūras paaugstināšanos lidz 45 grādiem. Pie tādas temperatūras notiek neatgriezeniskas izmaiņas sēnīšu šūnās, tādējādi tiek likvidēts slimības ierosinātājs

Lāzerterapija ir labi panesama, tā ir mazsāpīga, nebojā apkārtējos audus, neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību un veicina arī ātrāku naga augšanu.

Uz lāzerterapiju labi reaģē dermatofīti. Savukārt rauga un pelējuma sēnīte ir mazāk jutīga.

Pirms lāzerprocedūras svarīgi ir veikt analīzes, lai apstiprinātu sēnīšu infekciju un noteiktu tās veidu.

Pirms analīžu veikšanas nedrīkst lietot lokālos medikamentus mēnesi.

Dermatologs nozīmēs  ārstēšanu, ņemot vērā sēnītes tipu, bojājuma smagumu un pacienta veselības stāvokli.

Vidējais procedūru skaits ir 4- 6 proceduras ar 2 nedēļu intervālu. Procedūras ilgums ir aptuveni 20 minūtes. Vēlams apstrādāt visus nagus.

Vispirms, lai noņemtu deformēto un sabiezējušo naga kārtu, ieteicams veikt ārstniecisko pēdu aprūpi (vēlams reizi 4-6 nedēļās)

Nozīmīga šīs metodes priekšrocība ir tāda, ka nav jādzer zāles, kas var lieki noslogot organismu, un nav jāapstrādā sēnītes skartās zonas ar ķīmiskajiem medikamentiem, kas bieži ir apgrūtinoši un mazefektīvi.

Sēnītes apstrāde ar lāzeru balstās tikai un vienīgi uz fizikālajiem parametriem. Parasti ar to pietiek, lai salīdzinoši īsā laikā atbrīvotos no naga sēnītes, bet, lai panāktu ātrāku un efektīgāku izveseļošanos, lāzerterapija var tikt kombinēta ar  medikamentiem un ārstniecisko pēdu aprūpi. Pirmie terapijas rezultāti pie kāju nagu bojājumiem parādās aptuveni pēc 2 mēnešiem, bet visas naga plātnītes atjaunošanās notiek 6-12 mēnešu laikā.

 

Lāzerterapija ieteicama pacientiem, kuriem ir:

  • pretsēnīšu medikamentu nepanesamība vai alerģija pret šiem preparātiem;
  • aknu, nieru un kuņģa- zarnu trakta slimības;
  • neiespējama pretsēnīšu sistēmiska terapija mijiedarbības dēļ ar citiem medikamentiem;
  • rētainas naga audu izmaiņas, kas apgrūtina zāļu piegādi sēnītes skartajām zonām;
  • kā pirmo izvēles terapijas metodi bērniem.

Pēc lāzerprocedūras svarīgi uzvilkt jaunas vai dezinficētās zeķes, kā arī dezinficēt apavus, jo pretējā gadījumā pastāv reinfekcijas risks.

Capital Clinic Riga podologa kabinetā ir pieejama īpaša apavu dezinfekcijas ierīce, kas par 99% samazina baktērijas, vīrusu un sēnīšu sporas.