Medicīnas tūrisms Latvijā

Medicīnas tūristi ir ārvalstu pacienti, kuri ierodas Latvijā, lai saņemtu medicīnas pakalpojumus, veiktu rehabilitāciju, medicīniskās manipulācijas, operācijas vai veiktu profilaktisko veselības uzlabošanu. Mūsdienu medicīnas iespējas, augstas kvalitātes tehniskais nodrošinājums un ārstu profesionālisms Latvijā ir pelnījis augstu novērtējumu. Šo apstiprina arī stabils ārvalstu pacientu pieaugums mūsu valsts klīnikās, medicīnas un rehabilitācijas centros.

2009. gadā Latvija uzsāka mērķtiecīgi strādāt ārvalstu pacientu piesaistīšanā no citām valstīm. Par iemeslu tam pirmām kārtām var minēt ekonomisko krīzi, kura skāra arī medicīnas jomu. Privātās klīnikas sadarbojoties ar valsts un pašvaldības iestādēm nonāca pie kopēja viedokļa – nozares stabilitāti iespējams nodrošināt, piesaistot ārvalstus pacientus. Tika izveidota Latvijas privāto klīniku alianse „Baltic Care”, kas apvienoja labākos Latvijas speciālistus un spēju kvalitatīvi rūpēties par pacientu veselību. "Baltic Care" bija labs sākums ārvalstu pacientu piesaistē un iegūtā pieredze ļāva vadošajiem medicīnas tūrisma pārstāvjiem turpināt veiksmīgi strādāt ar pacientiem no citām valstīm.

Tieši pēdējos gados „Veselības centrs 4” filiāles ieviesušas lāzera enukleāciju, biolīmes izmantošanu varikozo saslimšanu ārstēšanā, diagnostiku krūšu agrīno ļaundabīgo audzēju noteikšanā,  digitālo mamogrāfiju ar  tomosintēzi, jaunākās metodes ultrasonogrāfijas vizuālajiem izmeklējumiem, jaunāko KT un MRT aparatūru, lāzeru sistēmas no vadošajiem pasaules ražotājiem. Ņemot vērā, ka cenas ir ievērojami zemākas salīdzinājumā ar Rietumeiropas un Skandināvijas valstīm.

Latvija ir pievilcīga ārvalstu pacientiem ne tikai ar moderno medicīnas pakalpojumu līmeni, bet arī ar salīdzinoši zemākām cenām, piemēram, vēnu operācija, kā arī pilna veselības pārbaudes programma salīdzinājumā ar Vāciju atšķiras 3 – 5 reizes. Otra priekšrocība ir iespēja ātri pierakstīties pie speciālistiem un izmeklējumiem. No brīža, kad pacients ir atsūtījis savu lūgumu, līdz konsultācijas un manipulācijas veikšanas brīdim paiet ne vairāk kā divas nedēļas. Ārvalstu pacienti labprāt izmanto iespēju – sagaidīšanu lidostā un transfēra pakalpojumus uz klīniku. 

 

CHECK-UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!