Gastroenterologs

 

Ko darīt, ja pēc pretsāpju medikamentu lietošanas sāp kuņģis?

 

Atbild VC4, VC4 Diagnostikas centra un Capital Clinic Riga gastroenterologs Hosams Abu Meri

#

Visi pretsāpju medikamenti, ko lietojam tablešu vai kapsulu formā, izraisa gastrītu vai arī gastrīta saasinājumu. Tāpēc, ja jūtamas sāpes kuņģī, vajadzētu pārtraukt lietot šīs zāles ( ja nepieciešami atsāpinoši līdzekļi, tos vēlams saņemt injekciju vai infūziju veidā) un aptiekā iegādāties medikamentus, kas samazina kuņģa skābes daudzumu. Iznāk, ka vienu zāļu izraisītās blaknes jānovērš ar citām zālēm.

 

Gastrīta cēlonis parasti ir pārmērīgs kuņģa gļotādas kairinājums, ko var radīt gan ēdiens – grūti sagremojams, pārāks karsts vai aukts, ar kairinošām garšvielām pārbagāts, bojāti uzturlīdzekļi ar pūšanas un rūgšanas produktiem tajos, gan dzērieni – alkohols, kafija, stipra melnā tēja, it īpaši kombinācijā ar iepriekšminētajiem ēdieniem, kā arī atsevišķi medikamenti.

 

Ne jau visiem cilvēkiem, vienādus ēdienus, dzērienus vai medikamentus lietojot, rodas vienādi traucējumi, viss atkarīgs no kuņģa gļotādas spējām pretoties dažāda veida iedarbībai – mehāniskai, termiskai vai ķīmiskai.

 

Ja akūts gastrīts tiek atstāts bez ievērības, tas var pāriet hroniskā formā, un tad jārēķinās ar kuņģa gļotādas atrofiju. Gastrīta gadījumā ļoti liela nozīme ir ēšanas režīmam un uzturam, kādu cilvēks lieto. Svarīgi ir ēst regulāri un nelielām porcijām, kā arī izvairīties no kairinošiem ēdieniem un dzērieniem. Saudzējiet savu kuņģi, un nelietojiet pretsāpju medikamentus nepārdomāti un bez ārsta ieteikumiem.

 

 

 

 

 

CHECK-UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!