Skip to main content

Bērnu fizioterapija

Fizioterapeiti pediatrijā strādā pie tādām vispārējām kustību iemaņām kā velšanās, sēdēšana, rāpošana, stāvēšana un staigāšana, kā arī uzlabo kustību plastiskumu, muskulatūras spēku un izturību.

Bērnu fizioterapija

Fizioterapeits, kurš specializējas bērnu fizioterapijā, izvērtē bērna motoro attīstību un iedziļinās bērna kustību attīstībā.

Kad nepieciešama fizioterapija?

Dažreiz bērnu vajag tikai novērot, dažreiz nepieciešams rehabilitācijas kurss. Fizioterapija nepieciešama tādos gadījumos, ja bērnam ir pazemināts tonuss, tad to var labot ar masāžu, vingrošanu un speciāli attīstošu vidi. Gadījumos, ja muskulatūras tonuss ir paaugstināts, var palīdzēt speciāla pozicionēšana un handlings, kas ir īpaši aktuāli pāragri dzimušiem bērniem. 

Ļoti ieteicams meklēt fizioterapeita palīdzību, ja bērnam iestājas pauze motorajā attīstībā, piemēram, ja bērns uzsāk rāpot, bet pēc laika vairs nerāpo. Tad noteikti jānoskaidro iemesls un jācenšas novērst problēmu. Tāpat fizioterapija obligāti nepieciešama, ja bērnam ir tādas iedzimtas patoloģijas kā šķībais kakls, gūžas displāzija, greizas pēdas, ka arī pleca nervu pinuma bojājums, dzemdību traumas (salauzts atslēgas kauls utt.).

Bērnu fizioterapija

Ja 3-5 gadu veciem bērniem ir grūtības tādās aktivitātēs, kā lēkāšana, skriešana, kāpšana pa trepītēm, riteņbraukšana, viņi ātri piekūst, bieži paklūp un krīt, ļoti vēlama būtu fizioterapeita konsultācija. Savlaicīgi uzsākta terapija palīdzēs novērst balsta – kustību aparāta traucējumus. Vingrošana palīdz bērnam aktīvāk apgūt jaunas motoriskās prasmes, sagatavot muskuļu un kaulu audus arvien pieaugošām slodzēm. Bērniem, kas regulāri vingro, uzlabojas asins cirkulācija, kustību koordinācija un līdzsvars. Šādi bērni mazāk slimo, labāk guļ, un parasti viņiem nav problēmas ar apetīti.

Fizioterapija palīdz visiembērniem arpulmonoloģiskām slimībām, tiem, kuri bieži slimo ar akūtām elpceļu slimībām, bērniem ar neiroloģiskām slimībām (cerebrālā trieka, spina bifida utt.) un ģenētiskām slimībām (Dauna sindroms, Djušena miopātija un citi sindromi), kā arī bērniem traumu gadījumā, pēc operācijas, ģipša vai langetes noņemšanas.

Fizioterapijas nodarbības vada sertificēts fizioterapeits, kurš ir specializējies pediatrijā.

Sadarbības partneri

SIA "Capital Clinic Riga" ir sertificēta kvalitātes vadības sistēma atbilstoši ISO 9001:2015, kas apliecina mūsu atbilstību starptautiska kvalitātes standarta prasībām, norādot uz sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā arī mūsu darbinieku un pacientu apmierinātību!