Pāriet uz galveno saturu

Ģimenes ārsts | Internists

Ģimenes ārsts/internists ir vispārējās prakses ārsts, kas nodrošina pastāvīgu visaptverošu veselības aprūpi indivīdam un ģimenei, veic dažādu slimību profilaksi, skrīningu, diagnostiku, ārstēšanu.

Ģimenes ārsts/internists nosaka un ārstē lielāko daļu slimību, kas var būt gan akūtas, gan hroniskas, bet vajadzības gadījumos iesaka, pie kāda speciālista vērsties. Lai cilvēks ātrāk atveseļotos un konsultācija pie speciālista noritētu veiksmīgāk un efektīvāk, ģimenes ārsts pirms tam veic/nozīmē nepieciešamos izmeklējumus. Ģimenes ārsts/internists pirmais palīdz risināt gandrīz jebkuru ar veselību saistītu problēmu, izņemot neatliekamus un dzīvībai bīstamus gadījumus, kad parasti palīdzību sniedz neatliekamās palīdzības dienests.

Ģimenes ārsts visbiežāk ir pacienta uzticamības persona veselības jautājumos, kurš zina viņa slimību vēsturi, kā arī citas rūpes, emocionālos un dzīves apstākļus, kas var ietekmēt veselību.

Ģimenes ārsts – vēsturiski pazīstams un saukts par terapeitu, internistu. Ārsta nosaukums ”terapeits” radies pirmais un plaši tika izmantots 20. gadsimta vidū un beigās, apzīmējot ārstus, kas diagnosticēja un ārstēja iekšķīgās slimības, piemēram, sirds un asinsvadu slimības, plaušu slimības un citas. Mūsdienās terapeitus sauc par internistiem jeb iekšķīgo slimību speciālistiem. Daudzi internisti Latvijā specializējas arī šaurākās jomās, piemēram, kardioloģijā, pulmonoloģijā. Šie speciālisti strādā sekundārajā medicīnas aprūpē un ir kā otrais posms pēc ģimenes ārstiem, pie kuriem pacienti ar savām sūdzībām vēršas vispirms. Var teikt, ka internists ir kā alternatīva ģimenes ārstam.

Ģimenes ārsts nepieciešams:

  1. profilaktiski – no viena gada vecuma vismaz 1-2 reizes gadā;
  2. ja parādījušās jebkāda veida sāpes (krūtīs, krūšu kurvī, galvā, mugurā utt.);
  3. ir paaugstināts asinsspiediens, paātrināts pulss, sirdklauves;
  4. radušies kuņģa zarnu trakta darbības traucējumi – sāpes, caureja, aizcietējumi;
  5. parādījušies urinācijas traucējumi, sāpīga urinēšana (akūti);
  6. ir elpas trūkums, klepus, aizdusa;
  7. ja ir akūti saslimšanas simptomi, piemēram, vīrusu izraisītu slimību simptomi (jāsazinās ar ģimenes ārstu pēc iespējas drīzāk);
  8. dinamiskai veselības stāvokļa novērošanai – atkarībā no slimības gaitas vairākas reizes gadā, ko nosaka ārsts;
  9. ja ir svara izmaiņas, tūskas, neskaidri veidojumi un citas veselības problēmas;
  10. radies bezmiegs, trauksme, pārlieku liela nervozitāte u.c.

“Capital Clinic Riga” ģimenes ārsti/internisti klīniskajā darbā realizē uz pacientu vērstu, visaptverošu pieeju veselības aprūpei, īpašu uzmanību pievēršot profilaksei un prevencijas jautājumiem.

“Capital Clinic Riga” ģimenes ārsti/internisti piedāvā:

Vizītes laikā ģimenes ārsts/internists uzklausa klienta sūdzības, ievāc anamnēzi, veic objektīvo izmeklēšanu (ietilpst ādas, ausu, kakla apskate, izvērtēšana, plaušu, sirds auskultācija, perkusija, vēdera dobuma orgānu palpācijas, vairogdziedzera palpācija, limfātiskās sistēmas izvērtēšana, stājas izmeklēšana, mugurkaula funkcionālā pārbaude,  svara, auguma, ķermeņa masas indeksa noteikšana, arteriālā asinsspiediena mērīšana u.c.). Ja nepieciešams, ārsts nozīmē papildu izmeklējumus precīzas diagnozes noteikšanai un nosaka tālāko ārstēšanas taktiku.

Dodoties pie ģimenes ārsta/internista nav nepieciešama nekāda īpaša sagatavošanās. Ģimenes ārsts ir pirmais, pie kura jādodas, ja ir jebkādas sūdzības par veselību, turklāt bez liekas vilcināšanās, jo laikus atklātas slimības ir daudz vieglāk ārstēt.

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Sadarbības partneri

SIA "Capital Clinic Riga" ir sertificēta kvalitātes vadības sistēma atbilstoši ISO 9001:2015, kas apliecina mūsu atbilstību starptautiska kvalitātes standarta prasībām, norādot uz sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā arī mūsu darbinieku un pacientu apmierinātību!