#

Laila Meija

Medicīnas zinātņu doktore, sertificēta dietoloģe, interniste, docente RSU Sporta un uztura katedrā

 

Klientus konsultē par šādiem veselības jautājumiem:

 • kas ir veselīgs uzturs sievietēm, vīriešiem, bērniem dažādos dzīves periodos ar dažādu fizisko aktivitāti;
 • grūtniecēm, sievietēm zīdīšanas periodā;
 • klientiem ar lieko svaru un aptaukošanos;
 • klientiem pirms un pēc bariatriskām operācijām (operācijas, kuru rezultātā mazinās svars);
 • klientiem ar pazeminātu svaru;
 • sportistu uzturs;
 • pacientiem ar terapeitiskām slimībām (sirds un asinsvadu, endokrīnām slimībām, nieru, gremošanas orgānu u.c. slimībām);
 • onkoloģiskajiem pacientiem: pēc operācijām, saņemot staru vai ķīmijterapiju;
 • pacientiem pēc gremošanas trakta operācijām (dietologa konsultācija nepieciešama pēc kuņģa un zarnu operācijām) – ēdiena izvēle, papildu preparātu lietošana;
 • neiroloģiskajiem pacientiem (pēc insulta u.c.)
 • pacientiem ar ēšanas traucējumiem (anoreksija, bulīmija);
 • pacientiem ar reimatiskām slimībām (reimatiskais poliartrīts, podagra u.c.).

 

Papildu izmeklēšanas metodes:

 • Ķermeņa uzbūves mērīšana ar bioimpedances metodi: nosaka tauku, muskuļu masu, šķidruma daudzumu.
 • Sadarbība ar sporta ārstu, nozīmējot kardiopulmonālās slodzes testu, lai individualizēti izmeklētu vielmaiņas aktivitāti un nozīmētu mērķtiecīgas uztura un fiziskās slodzes rekomendācijas.
 • Neizmanto „mārketinga trikus”, nepierādītas metodes, diētas, solot „unikālu efektu” ar kārtējo „brīnumdiētu” uz kādu dzīves brīdi. Savā darbā izmanto tikai uz pierādījumiem balstītas medicīnas metodes.
 • Izglītība: Rīgas Stradiņa universitāte, medicīnas doktora zinātniskais grāds 2014. gadā, kas ir pirmais iegūtais doktora grāds medicīnā uztura zinātnē atjaunotās neatkarīgās Latvijas laikā. Darba tēma – rudzu maizes ietekme uz priekšdziedzera vēža progresēšanu. Latvijas Universitāte, sociālo zinātņu maģistra grāds sabiedrības vadībā. Latvijas Medicīnas akadēmija, vispārējās prakses ārsta grāds
 • Papildu izglītība:  - ESPEN (The European Society for Clinical Nutrition and Metabolism): Eiropas Klīniskās barošanas un metabolisma asociācijas kongresi un kursi klīniskajā barošanā (Stambulā, Florencē, Gēteborgā, Barselonā, Leipcigā, Ženēvā). Tēmas: aptaukošanās; metabolais sindroms; diabēts un dislipidēmija; uztures novērtēšana un metabolisms; vēzis; parenterālā barošana; perioperatīvā barošana; kompromitēta zarna; orālā un enterālā barošana u.c.  - EFAD (European Federation of the Associations of Dietitians: Eiropas Uztura speciālistu federācija) ģenerālsapulces Lisabonā, Nikosijā, Gardā, Atēnās. - 2012. Konference Helsinkos „Rudzu spēks”. - 2011. IASO (International Association for the Study of Obesity: Starptautiskā Aptaukošanās izpētes asociācija) akreditētie kursi aptaukošanās ārstēšanā: SCOPE (Specialist Certification of Obesity Professional Education) Kembridžā. - ECO (European Congress on Obesity: Eiropas aptaukošanās kongress) Budapeštā, Ženēvā, Amsterdamā. - 2010. Baltijas Bariatrijas simpozijs Tallinā.
 • Dalība sabiedriskajās un profesionālajās asociācijās:  - LUSB (Latvijas Uzturzinātnes speciālistu biedrība), valdes priekšsēdētāja, - LUSB ir EFAD (Eiropas Uztura speciālistu federācijas) kolektīvais biedr,  - LASPEN (Latvijas Parenterālas un enterālās barošanas asociācija), valdes locekle, - LASPEN ir ESPEN (Eiropas Klīniskās barošanas un metabolisma asociācija) kolektīvais biedrs, - Latvijas Internistu biedrība, - Latvijas Endokrinologu asociācija.
 • Darba pieredze: Pašlaik: SIA „Veselības centrs 4” grupas uzņēmuma "Capital Clinic Riga", dietoloģe, - Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Dietoloģijas dienesta vadītāja. Iepriekš strādājusi Sarkanā Krusta slimnīcā, Iekšlietu ministrijas hospitālī un Rakstnieku poliklīnikā par terapeiti, farmācijas kompānijās Solvay pharma un Abbott Laboratories par produktu speciālisti.
 • Akadēmiskā/pedagoģiskā darbība: - Docente RSU Sporta un uztura katedrā. -  Docētāja akadēmiskajā starpaugstskolu maģistru studiju programmā „Uzturzinātne” un profesionālajā bakalaura studiju programmā „Uzturs”. - Lekcijas ārstiem, medicīnas māsām, farmaceitiem RSU, profesionālo asociāciju un Latvijas Ārstu biedrības organizētajās konferencēs un kursos.
 • Zinātniskā darbība: Pieredze zinātniskās pētniecības darbā: Doktorantūras pētījums: Uzņemto graudaugu balastvielu, to biomarķieru un D vitamīna saistība ar priekšdziedzera vēža attīstības risku vīriešiem. - ERAF pētījums: Vietējas izcelsmes graudaugu sugu potenciāla izvērtēšana un šķirņu iegūšana izmantošanai īpašas diētiskās pārtikas produktu ieguvē. Pētījuma klīniskās daļas idejas autore un vadītāja. Pašlaik piedalās divos zinātniskos pētījumos: Auzu ietekme uz iekaisīgām zarnu slimībām; Inovatīvi risinājumi kailgraudu auzu, miežu un tritikāles izmantošanai cilvēku veselības nodrošināšanai. Pētījumu rezultāti atspoguļoti Latvijas un starptautiskās zinātniskās konferencēs. Ir publikācijas Latvijas zinātniskajos un profesionālajos medicīnas izdevumos, kā arī nozīmīgos starptautiski citējamos zinātniskajos izdevumos. Vienlaikus uztura pētījumu rezultāti skaidroti sabiedrībai masu saziņas līdzekļos.
 • Populārzinātniskas publikācijas: Guna Havensone, Laila Meija. Uztura izpratne. Lietišķās informācijas dienests, Rīga, 2010. Dace Baltiņa, Laila Meija. Saki vēzim – nē! Praktiski padomi, Rīga, 2015. (pieejams: www.onko.lv)
 • Piedalīšanās valsts pārvaldes darbā, likumdošanas procesos: Sadarbība ar Veselības un Zemkopības ministriju. Dalība, izstrādājot noteikumus par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem. Sadarbība ar Latvijas Ārstu biedrību un Latvijas Kardiologu biedrību. Dalība enerģijas dzērienu lietošanas, transtaukskābju daudzuma regulēšanas procesos, uztura ieteikumu izstrādē veģetāriešiem un grūtniecēm, darba grupā veselīgas pārtikas ražošanas un patēriņa veicināšanai, VM izveidotās Uztura padomes locekle.

 

Pieteikties konsultācijai

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!