Seksuālā veselība

#

"Capital Clinic Riga" ir pirmā klīnika Latvijā, kurā izveidota Seksuālās veselības nodaļa un kuras mērķis ir nodrošināt ikviena cilvēka seksuālās veselības problēmu risināšanu multidisciplināras ārstu komandas vadībā.

Lai arī seksuālā veselība ir atzīta par daļu no kopējās veselības (PVO, 2004), tā bieži netiek pilnvērtīgi novērtēta ikdienas ārsta vizītēs. Seksuālā disfunkcija kādā no dzīves etapiem ir sastopama 25 – 60% cilvēku. Tā kā seksuālās dzīves kvalitāte ir viens no svarīgākajiem dzīves kvalitātes rādītājiem, ir būtiski, lai medicīnas iestādē jebkurš cilvēks varētu saņemt konsultācijas un medicīnisko palīdzību arī saistībā ar savu seksuālo veselību.

Seksuālās veselības nodaļas speciālistu fokusā ir rūpes par ikviena pacienta seksuālās veselības nodrošināšanu, identificējot un novēršot medicīniskos un psihoemocionālos aspektus, kas ietekmē pacienta seksuālās veselības kvalitāti. Tā ir individuāla un multidisciplināra pieeja seksuāla rakstura jautājumu vai sarežģījumu risināšanā.

"Capital Clinic Riga" Seksuālās veselības nodaļas darbības dimensijas ir bioloģiskā un psihoemocionālā un to pakalpojumus nodrošina kompetenta un pieredzējusi "Capital Clinic Riga" mediķu un ārstniecības personu komanda, kurā ietilpst ginekologi, urologi, endokrinologi, dermatovenerologi, psihoterapeiti un fizioterapeiti.