Seksuālā veselība

#

"Capital Clinic Riga" ir pirmā klīnika Latvijā, kurā izveidota Seksuālās veselības nodaļa un kuras mērķis ir nodrošināt ikviena cilvēka seksuālās veselības problēmu risināšanu multidisciplināras ārstu komandas vadībā.

Lai arī seksuālā veselība ir atzīta par daļu no kopējās veselības (PVO, 2004), tā bieži netiek pilnvērtīgi novērtēta ikdienas ārsta vizītēs. Seksuālā disfunkcija kādā no dzīves etapiem ir sastopama 25 – 60% cilvēku. Tā kā seksuālās dzīves kvalitāte ir viens no svarīgākajiem dzīves kvalitātes rādītājiem, ir būtiski, lai medicīnas iestādē jebkurš cilvēks varētu saņemt konsultācijas un medicīnisko palīdzību arī saistībā ar savu seksuālo veselību.

Seksuālās veselības nodaļas speciālistu fokusā ir rūpes par ikviena pacienta seksuālās veselības nodrošināšanu, identificējot un novēršot medicīniskos un psihoemocionālos aspektus, kas ietekmē pacienta seksuālās veselības kvalitāti. Tā ir individuāla un multidisciplināra pieeja seksuāla rakstura jautājumu vai sarežģījumu risināšanā.

"Capital Clinic Riga" Seksuālās veselības nodaļas darbības dimensijas ir bioloģiskā un psihoemocionālā un to pakalpojumus nodrošina kompetenta un pieredzējusi "Capital Clinic Riga" mediķu un ārstniecības personu komanda, kurā ietilpst ginekologi, urologi, endokrinologi, dermatovenerologi, psihoterapeiti un fizioterapeiti.

Seksuālās veselības nodaļas komanda

  • Dr. Ieva Briedīte, ginekoloģe, dzemdību speciāliste
  • Dr. Dainis Ģīlis, urologs
  • Dr. Natālija Bozotova, uroloģe
  • Dr. Ieva Ozola, dermatoloģe, alergoloģe
  • Lizete Pitena, fizioterapteite.

“Seksuālā veselība ir fiziska, emocionāla, mentāla un sociāla labklājība. Lai būtu kvalitatīva seksuālā veselība un iespēja piedzīvot patīkamu un drošu seksuālo pieredzi, nepieciešama pozitīva un cieņpilna pieeja šī jautājumu risināšanā. Un tas ir tas, par ko mēs iestājamies - lai cilvēkiem, kam tā nenotiek, multidisciplinārā veidā palīdzētu piedzīvot šādu pieredzi”, dalās "Capital Clinic Riga" ginekoloģe Dr. Ieva Briedīte.

Ginekoloģija un uroloģija ir medicīnas nozares, ar kurām kaut kādā mērā savas dzīves laikā saskaras katra sieviete un vīrietis. Ņemot vērā ginekoloģisko un uroloģisko izmeklējumu un jautājumu intīmo dabu, tieši šo speciālistu apmeklējums ir laba augsne seksuāla rakstura sūdzību un jautājumu apspriešanai. Lai pilnvērtīgi konsultētu pacientu, ir nepieciešama rūpīga anamnēzes ievākšana un precīza ginekoloģiskā un uroloģiskā izmeklēšana. Izmeklēšanas rezultātā var konstatēt dažādus iespējamos seksuālās veselības sūdzību iemeslus. Starp biežākajām sūdzībām sievietēm sastopamas dažādas lokalizācijas sāpes, traucējoši izdalījumi, diskomforts, gļotādu sausums, dzimumorgānu pārmaiņas pēc dzemdībām, hormonālo svārstību radīti traucējumi. Savukārt, vīriešiem tā ir erektīlā disfunkcija, seksuāli transmisīvas infekcijas, dzimumdzīves un fertilitātes jautājumi, prostatīta radītās sūdzības, sāpes un dedzināšana urīnizvadkanālā, apgrūtināta vai sāpīga ejakulācija, sāpes cirkšņos, starpenē, krustos, sēkliniekos, dzimumlocekļa anatomiskas izmaiņas un citas sūdzības. Novēršot cēloņus, bieži vien risinājums tiek rasts jau ginekologa vai urologa konsultācijas laikā, tomēr reizēm nepieciešama citu speciālistu iesaiste.

Ļoti bieži seksuālās veselības problēmu cēloņi ir emocionāli, tāpēc Seksuālās veselībās nodaļā strādā psihoterapeiti, kuri, pirmkārt, šos cēloņus un to izraisītās sekas diagnosticē un, otrkārt, ārstē. Psihoterapijai var būt arī preventīva nozīme, palīdzot cilvēkam risināt emocionālas grūtības pirms tās ir radījušas problēmas vai traucējumus seksuālajā veselībā.

Daudzu endokrīno slimību viena no izpausmēm var būt seksuālās veselības traucējumi, kā piemēram, libido izmaiņas, erektīla disfunkcija, nespēks, menstruālā cikla traucējumi, pastiprināta apmatojuma veidošanās, neauglība u.c. Šādas izpausmes var būt gan dzimumdziedzeru,  hipofīzes slimību, cukura diabēta un aptaukošanās, kā arī vairogdziedzera un virsnieru patoloģijas gadījumā, tāpēc Seksuālās veselības nodaļas ārstu komandā ir ietverts arī endokrinologs, kas specializējas organisma iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbības traucējumu diagnostikā un ārstēšanā.

Papildus plašajām ārstniecības iespējām ginekoloģijā, uroloģijā un citās nozarēs, Seksuālās veselības nodaļas komandā ir iesaistījušies arī dermatovenerologi, kuri piedāvā plaša spektra diagnostikas un ārstēšanas iespējas akūtu un hronisku ādas, nagu, matu un gļotādu saslimšanas gadījumos, kas var kļūt par iemeslu seksuālās veselības kvalitātes samazināšanai.

Seksuālās veselības kontekstā būtiskas ir arī strukturālās komponentes, piemēram, fizioterapijā strukturālai komponentei - iegurņa pamatnes muskulatūrai - ir nozīmīga loma seksuālās funkcijas nodrošināšanā. Mazā iegurņa problēmas nereti rodas tieši iegurņa pamatnes muskuļu disfunkcijas dēļ, kas izpaužas kā muskulatūras vājums vai arī pārmērīgs saspringums. Izmantojot atbilstošas metodes, var panākt ievērojamus uzlabojumus, tādēļ̧ seksuālās veselības uzlabošanā fizioterapija ieņem svarīgu lomu ne tikai ar iegurņa pamatnes muskuļu aktivizēšanu un trenēšanu, bet arī ar relaksācijas, elpošanas tehniku un ķermeņa atslābināšanas paņēmienu apguvi.

“Lai mēs runātu par mūsdienīgu seksuālās veselības pieeju, jebkuras personas tiesības un vēlmes ir jārespektē, neatkarīgi no tā, kādas ir to izpausmes. Pēc šādiem principiem strādā visā pasaulē un man ir liels gandarījums, ka "Capital Clinic Riga", izveidojot pirmo Seksuālās veselības nodaļu Latvijā, aktualizē šo svarīgo un katra cilvēka dzīvē nozīmīgo jautājumu, iestājas par pilnvērtīgām tiesībām un piedalās ikviena pacienta seksuālās veselības veicināšanā un uzlabošanā”, uzsver "Capital Clinic Riga" valdes priekšsēdētāja Evija Mirzojana.

 

 

Sievietes seksuālā veselība. G punkts un klitors.

Sievietes seksuālā veselība – cik daudz mēs par to zinām? Kas ir G punktus un kāda funkcija sievietes organismā ir klitoram, kā izprast uzbudinājumu un ko mēs vēl nezinām par seksualitāti?

Par to visu podkāstā “K punkts” pastāstīs Capital Clinic Riga seksuālās nodaļas ginekoloģe, RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras docetāja un pētniece Dr. Ieva Briedīte.

 

Viss sākas ar sarunu. Mēs Tevi iedrošinām un aicinām pieteikties, saņemt konsultācijas un medicīnisko palīdzību saistībā ar savu seksuālo veselību.

Lai pieteiktos vizītei un saņemtu vairāk informācijas, zvaniet:

 

Grupas "Dziļi violets" mūziķis Nauris Brikmanis un viņa sieva TV personība Aija Selga Brikmane kopā pavadījuši jau 13 gadus un, lai arī viens otru labi iepazinuši dažādās dzīves situācijas, abi vienmēr ir atvērti jauniem piedzīvojumiem un uzskata, ka nemitīgi jāturpina strādāt pie attiecībām - gan katram personīgi, gan arī kopā. Seksuālās dzīves kvalitāte ir viens no svarīgākajiem dzīves kvalitātes rādītājiem, tāpēc Nauris un Aija devās uz "Capital Clinic Riga" seksuālās veselības nodaļu īstenot viņiem individuāli izstrādāto programmu, lai uzlabotu seksuālo dzīvi. Par to kā viņiem gājā, skaties raidījumu “Ceļā uz pārliecību”! Raidījumā piedalījās Capital Clinic Riga seksuālās veselības nodaļas spciālisti:

  • Dr. Ieva Briedīte – "Capital Clinic Riga" ginekoloģe, dzemdību speciāliste
  • Dr. Dainis Ģīlis – "Capital Clinic Riga" urologs
  • Dr. Kaspars Stepanovs – "Capital Clinic Riga" radiologs
  • Lizeta Pitena – "Capital Clinic Riga" fizioterapeite
  • Dr. Laura Bubko – "Capital Clinic Riga" psihoterapeite

 

CHECK-UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!