Oftalmoloģija. Acu veselības un redzes pārbaudes

#

 

Capital Clinic Riga oftalmoloģijas kabinets ir aprīkots ar šī brīža jaunākajām un precīzākajām pilna spektra tehnoloģijām acu veselības un redzes diagnostikai un tādējādi arī visefektīvākajai ārstēšanai. Capital Clinic Riga oftalmologi sniedz konsultācijas, veic pilna spektra izmeklēšanu un diagnotiku, refrakcijas korekciju. Piedāvājam arī glaukomas pacientu padziļinātu izmeklēšanu un konservatīvu ārstēšanu, cukura diabēta izraisīto acu komplikāciju diagnostiku, tīklenes slimību diagnostiku un ārstēšanu u.c.

 

Autorefraktokeratometrs

Iekārta ar kuru tiek izmeklēta klienta redzes sistēma. Tas automātiski nosaka acu optisko stiprumu, radzenes izliekumu un tās regularitāti, palīdzot noskaidrot, kāda stipruma lēcu korekcija būs nepieciešama acs optisko kļūdu korekcijai, kā arī ļauj spriest par acs ārējo daļu stāvokli. Nepieciešamības gadījumā sniedz kontaktlēcu izrakstīšanai vajadzīgo informāciju.

 

Subjektīvās refrakcijas noteikšana

Izmeklējuma laikā tiek noskaidrots klienta redzes asums un labākais koriģētais redzes asums, ar katru aci atsevišķi lasot uz ekrāna redzamo burtu, skaitļu vai simbolu tabulu un, ja redzes asums neatbilst normai, tiek veikta redzes asuma korekcija, izmantojot optiskās koriģējošās lēcas, ievietojot tās speciālā proves rāmī.

 

Bezkontakta tonometrs ar pahimetru

Bezkontakta acu spiediena mērīšanas ierīce, kurā ir integrēts arī pahimetrs, kas automātiski mēra radzenes biezumu. Capital Clinic Riga acu kabinetā iespējams veikt precīzu acu spiediena mērījumu korelācijā ar pahimetrijas datiem (radzenes biezuma mērīšanu).

 

Dioptrimetrs

Dioptrimetrs veic pilnīgu briļļu lēcu analīzi. Pacienta esošās brilles tiek ievietotas aparātā un tiek noteikts to optiskais stiprums. Iespējams analizēt monofokālās (sfēriskās un cilindriskās), bifokālās un progresīvās briļļu lēcas. Izmantojot iegūtos datus, acu ārsts izvērtē esošo briļļu atbilstību un nepieciešamības gadījumā izraksta jaunas.

 

Optiskās koherences tomogrāfijas (OCT) iekārta

Mūsdienīga medicīniskās attēldiagnostikas metode, ar kuru var veikt acs audu  šķērsgriezuma analīzi ar augstu izšķirtspēju, iegūstot tūlītēju tīklenes, redzes nerva, radzenes, priekšējās kameras kakta šķērsgriezuma analīzi, kā arī ir iespējams veikt tīklenes foto dokumentēšanu. Palīdz analizēt tīklenes virsmas īpatnības, tīklenes struktūru, tīklenes nervu šķiedru slāņa biezumu, veic redzes nerva strukturālu analīzi. Izmeklējums ir nesāpīgs, bez kontakta ar acs virsmu un drošs veselībai. 

Šis izmeklējums ir neatsverams reizēs, kad nepieciešams pārbaudīt, vai klientam nav  glaukoma - tad būtiski ir veikt tīklenes nervu šķiedru slāņa biezuma mērījumu ap redzes nervu, ko var veikt ar šo unikālo aparatūru. Tas ir būtiski, jo samazināts RNFL (tīklenes nervu šķiedru slāņa biezums) norāda uz agrīnām glaukomatozām izmaiņām. Tādējādi iespējams diagnosticēt bojājumu daudz ātrāk, nekā to varēja izdarīt bez OCT, jo par zelta standartu pieņemtais datorizētā redzes lauka izmeklējums uzrāda izmaiņas tad, kad jau zudis liels daudzums redzes nerva šķiedru.

OCT izmantojams gan acu slimību diagnostikā gan, lai sekotu slimībai dinamikā, tai progresējot, gan lai novērtētu ārstēšanas efektivitāti.

 

Datorizētā projekcijas perimetrija (redzes lauks)

OCT diagnosticē strukturālos redzes nerva bojājumus, bet ar redzes lauka palīdzību konstatē funkcionālos bojājumus, tādēļ datorizētā perimetrija ir būtiska glaukomas diagnostikā, progresēšanas izvērtēšanā un terapijas efektivitātes novērtēšanā.

 

Acu ultrasonogrāfijas iekārta

Ierīce diagnostiskajā oftalmoloģijā, ar kuras palīdzību iespējams iegūt tūlītēju acs audu divdimensionālu attēlu un informāciju par intraorbitālo audu stāvokli. Izmeklējums ir nesāpīgs un drošs veselībai, jo tā pamatā ir izmeklējums ar ultraskaņu.

Sausās acs diagnostika

Sausās acs sindroms ir biežākais redzes diskomforta un apsārtušu, kairinātu acu iemesls. Ar LACRYDIAG iekārtu var detalizēti izmeklēt asaru plēvītes slāņus, kurās sausās acs gadījumā notiek izmaiņas. Šis izmeklējums ir veicams ērti un ātri, aptuveni 4 minūšu laikā. Sausās acs diagnostikas iekārta nodrošina 4 veidu bezkontakta izmeklējumus:

 • asaru lipīdu slāņa diagnostiku jeb interferometriju;
 • mucīna  jeb asaru plēvītes iekšējā slāņa diagnostiku, nosakot asaru plēvītes stabilitāti ( N.I.B.U.T.  (non-invasive break up time);
 • asaru ūdeņainā slāņa jeb asaru meniska diagnostiku;
 • meibogrāfiju jeb Meiboma dziedzeru diagnostiku.

LACRYDIAG izmeklējums ieteicams, ja ir šādi simptomi:

 • bieži acu iekaisumi,
 • graušana, svešķermeņa vai  smilšu sajūta acīs;
 • sausums vai asarošana;
 • redzes diskomforts;
 • paaugstināta jūtība pret gaismu;
 • acu sāpes vai nogurums (grūti lasīt, skatīties TV, vadīt auto);
 • pārejoša redzes miglošanās vai dubultošanās.