Neirooftalmoloģija

#

 

Capital Clinic Riga saviem klientiem piedāvā neirooftalmoloģes, vienas no trim Latvijas speciālistiem, Dr.Solveigas Čivljakas (Ex - Zālīte) konsultācijas un izmeklējumus neirooftalmoloģijā.

Neirooftalmoloģija ir oftalmoloģijas un neiroloģijas  robežspecialitāte, kas apvieno acu un neiroloģiskas vai citu orgānu sistēmu patoloģijas. Biežākās acu slimības vai simptomi, ar kuriem nodarbojas neirooftalmologs, ir redzes nerva neirīts, redzes nerva neiropātijas (išēmiskas, toksiskas, iedzimtas, galvas smadzeņu audzēju vai paaugstināta intrakraniālā spiediena izraisītas u.c), redzes lauka defekti, noslīdējuši acu plakstiņi, dubultošanās, paralītiska šķielēšana, acs kustību traucējumi, nekontrolētas acu kustības, redzes traucējumi pēc insulta vai galvas smadzeņu asinsrites traucējumiem,  subjektīvi redzes traucējumi, pēkšņs redzes zudums, pārejoši redzes traucējumi, neskaidras izcelsmes redzes zudums, dažāda izmēra acu  zīlītes, acs un acs apvidus sāpes.

Vizīte pie neirooftalmologa parasti ir krietni ilgāka nekā pie vispārējā acu ārsta. Izmeklēšanas laikā tiek ļoti detalizēti un precīzi ievākta informācija ne tikai par redzes un ar acīm saistītām sūdzībām, bet gan arī par vispārējām slimībām. Papildus standarta izmeklējumiem, pēc vajadzības, tiek pārbaudīti redzes lauki, veikta okulārā koherentā tomogrāfija, acs ultrasonogrāfija, acs kustību analīze, farmakoloģiskie testi dažādu zīlīšu izmēru gadījumā u.c specifiski izmeklējumi.

Ierodoties uz vizīti ir nepieciešams ņemt līdzi iepriekš veiktos izmeklējumus, ja tādi ir, īpaši datortomogrāfijas vai magnetorezonanses aprakstus un attēlus, analīzes, citu specialitāšu ārstu slēdzienus, acu un redzes  izmeklējumus. 

CHECK-UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!