ESI ATBILDĪGS - SPORTO VESELS!

  • Trenēšanās un piedalīšanās amatieru sacensībās - taku skrējienos, maratonos, arī ultramaratonos, velobraucienos - kļūst arvien populārāka. Ikviens var piedalīties, izjust kopības, sevis pārvarēšanas, savu spēku pārbaudes prieku un gandarījumu.
  • Tas, ka fiziskās aktivitātes, sportošana sabiedrībā ir populāra, ir vērtējams ļoti pozitīvi, jo kustības taču nozīmē dzīvību, veselību.
  • Tomēr ir arī otra puse - tiklīdz trenējamies ne tikai tāpēc, lai būtu izkustējušies, bet gan tāpēc, lai sasniegtu pēc iespējas augstākus  rezultātus, arī sportošana var būt risks veselībai. Visbiežāk tas ir saistīts ar pārslodzi, vecumam/fiziskajai sagatavotībai/vispārējam veselības stāvoklim neatbilstoša treniņu režīma izvēli, organismam neatbilstoša sporta veida izvēli, iedzimtām vai iegūtām kaitēm un daudziem citiem faktoriem. Nav retums, ka profilaktisko pārbaužu laikā, piemēram, iedzimtu sirds kaiti atklāj šķietami pavisam veseliem jauniem cilvēkiem.

 

Tādēļ visiem, bet jo īpaši tiem, kas tikai uzsāk intensīvus treniņus un piedalīšanos sacensībās, kā arī katram pēc 40 gadu vecuma ieteicama veselības pārbaude.

 

Sporta diagnostikā ir daudz dažādu metožu, kas palīdz izvērtēt sportistu veselību. Dažas ir specifiskas, ko pielieto pārsvarā tikai profesionālajā/sasniegumu sportā, taču ir vesels klāsts visiem pieejamu izmeklējumu, kas ieteicami katram fiziski aktīvam cilvēkam - gan amatieriem skrējējiem, gan velobraucējiem, gan slēpotājiem, kalnos kāpējiem, airētājiem, hokejistiem, basketbolistiem, peldētājiem, sērfotājiem, skeitotājiem utt.

 

 

Capital Clinic Riga piedāvā:

 

Lai pieteiktos vizītēm un saņemtu vairāk informācijas, zvaniet: Tālr: 66 333333, 29334224, rakstiet uz e-pastu: info@capitalclinicriga.lv vai izmantojiet elektronisko pierakstu >>

 

 

  • VIDEO. Vai tava veselība ir gatava maratona izaicinājumam? Skatīt video >>
  • VIDEO. Kā pareizi sportot, nekaitējot veselībai? Raidījums "Laimīgs un vesels"  Skatīt video >>
  • FOTO. Programmas Mans pirmais maratons 2017 dalībnieku veselības pārbaudēs, kas notiek Capital Clinic Riga, asistē trenere Anita Kažemāka. Skatīt galeriju >>
  • PIEREDZES STĀSTS. Kas ir slodzes tests un kāpēc man tas ir vajadzīgs? Lasīt rakstu >>

 

VC4 grupas uzņēmums Capital Clinic Riga jau 3 gadus ir Lattelecom Rīgas maratona oficiālais medicīnas partneris, basketbola klubu "VEF Rīga", Valmieras "ORDO" un Jūrmalas "FĒNIKSS", Latvijas Boksa federācijas, motosporta kluba MX Moduls sadarbības partneris un kopš šīs sezonas - Igo Japiņa sporta aģentūras sadarbības partneris.

 

Atsaukmes par veselības pārbaudēm sportistiem Capital Clinic Riga:

Slodzes testu iesaku veikt visiem, kuri jebkādā līmenī nodarbojas ar sportu vai tikai grasās to darīt. Personīgi man tas bija svarīgi, lai iegūtu sirdsmieru - mana veselība ir kārtībā, un es drīkstu skriet, vingrot un braukt ar riteni arī pie lielām slodzēm. Tests skaidri parāda manu funkcionālo gatavību un arī manas iespējas. Uzzinot tās, treneris daudzkārt mērķtiecīgāk gatavo mani arī salīdzinoši augsta līmeņa sacensībām. Testa rezultāti noderēja arī manam kaimiņam, kurš sporto tikai prieka pēc un rūpēs par savu veselību. Kardiologs nepārprotami deva padomu, piemēram, ar kādu sirds pulsu treniņā vislabāk darboties, lai process palīdz nevis kaitē. Sportot, tāpat kā citas dzīves jomas, jāsāk pēc iespējas pareizi un pārdomāti, jo greizi darīto iztaisnot būs grūti.

Uģis Joksts, žurnālists, LTV raidījumu vadītājs, programmas Mans pirmais maratons dalībnieks

 

Paldies par lielisko iespēju iziet slodzes testu pie jums, Capital Clinic Riga. Slodzes tests ir atbilstošas treniņprogrammas pamats, sākums. Atbilstoši noteiktajiem pulsa sliekšņiem, trenere/treneris var sagatavot atbilstošās pulsa zonas un tālāk attiecīgi treniņu plānu. Noteikti nosakot savas pulsa zonas, kvalitatīvāk var izmantot arī jebkuru gatavo treniņprogrammu.
Ilgāku laiku pirms dalības programmā "Mans pirmais maratons" biju domājis to apmeklēt. Man bija jaunums, ka arī VC4 to piedāvā, ka ir šāda klīnika. Noteikti iesaku slodzes testu, noteikti ieteiktu to iziet Capital Clinic Riga. Turpiniet piedalīties un atbalstīt ar izturību saistīto sporta veidu pasākumus. Turpiniet komunicēt par šiem jautājumiem.
Sandis Sauka, programmas Mans pirmais maratons dalībnieks

 

Testēšanas un pārbaužu process bija ļoti jauks un interesants. Tā kā nekad iepriekš to nebiju veicis, bija interesanti. Būtu interesanti atkārtot, jo tagad, ilgstoši skrienot un citādi sportojot, esmu uztrenējies, zinu, kā jādarbojas slodzes testā. Atkārtot būtu labi pēc 14.05.2017, kad būs pabeigts treniņu process un veikta Lattelecom Rīgas maratona distance.

Raimonds Rozenfelds, programmas Mans pirmais maratons dalībnieks

 

Kompleksais slodzes tests deva nozīmīgu ieguldījumu treniņu procesā un treniņu plāna izstrādē, jo ar to tika noteiktas tieši manas pulsa zonas, aerobais un anaerobais slieksnis. Tas, savukārt, ir ļoti svarīgi, lai izveidotu tieši manai sagatavotībai piemērotu treniņu plānu un to ievērotu.

Šādu komponentu apvienojums treniņu procesu padarīja gan ieviērojami efektīvāku, gan arī daudzkārt patīkamāku. Līdz slodzes testa veikšanai neizmanoju pulsometru, jo nebija izpratnes par to, ko tieši man tajā jaierauga.

Capital Clinic Riga speciālists, kurš vadīja slodzes testu, sniedza ļoti vērtīgu informāciju, kas ir ārkārtīgi noderīga treniņu procesam un pašas labsajūtai. Tā kā arī trenere, gatavojot individuālo treniņu grafiku, ņēma vērā arī manus slodzes testa rezultātus, jau tagad varu aizskriet tālāk un ātrāk un pie visa tā pat neaizelsties arī garā treniņa laikā. Iepriekš tā bija arī īsu skrējienu neatņemama sastāvdaļa. Tagad zinu kāpēc. Par to paldies Capital Clinic Riga speciālistiem. Arī analīžu veikšana bija noderīga, jo ir taču tik patīkami uzzināt, ka esi pilnīgi vesels un labi rezultāti atkarīgi tikai no cītīgiem treniņiem.

Kristīne Stonka, programmas Mans pirmais maratons dalībniece

 

Veselības pārbaudes Capital Clinic Riga atzina, ka esmu labā fiziskā formā un varu gatavoties „Mans pirmais maratons”, tomēr treniņu laikā parādījās sāpes labā ceļa ārpusē, kas ievērojami pastiprinājās pēc treniņiem tieši celī, it īpaši kāpjot pa kāpnēm. Lai konstatētu cēloņus, devos uz Capital Clinic Riga pie fizioterapeita Ulda Sproģa, kurš jau uzreiz norādīja uz iespējamo „skrējēja celi” un ieteica arī veikt magnētisko rezonansi.

Man ir konstatēs ITB sindroms, kas vienkāršāk nozīmē to, ka saite, kas nāk lejā gar kājas ārmalu no gūžas locītavas un stiprinās pie ceļgala locītavas, ir tikusi pārslogota, un ir radies iekaisums. Kā izrādās tā ir viena no tipiskākajām skrējēju pārslodzes traumām, un šobrīd katram, kurš gatavojas Lattelecom Rīgas Maratonam, varu ieteikt – palielināt savas skriešanas distances tikai un vienīgi pamazām, kārtīgi iesildīties un pat vēl svarīgāk – atsildīties; un staipīties, staipīties un vēlreiz staipīties. Ja ikdienā skrienat ap 5 - 6 km, tad nekādā gadījumā nevajag sākt uzreiz skriet padsmit kilometrus; pamazām un lēnām kāpināt savus kilometrus, staipīties un tad arī viss būs kārtībā!
Kāds plāns tālāk? Šobrīd esmu iepazinis tādus palīglīdzekļus kā foam roller un uzzinājis, ko nozīmē „teipoša”. Svētdienās paskatīšos, kā veicas pārējiem „Mans pirmais maratons” dalībniekiem koptreniņos, un paralēli advokāta praksei varētu sākt arī konsultēt par ITB sindromu, kā to nepieļaut un kā cīnīties, ja tas uzrodas! 

Ivo Klotiņš, advokāts

 

Capital Clinic Riga izceļas ar tiešām labu servisu, klīnika asociējas ar prasmīgiem un pretimnākošiem speciālistiem, jo ir iespēja saplānot apmeklējuma laiku pēc savām vajadzībām. Nodarbojoties ar basketbolu profesionāli, tas ir ļoti svarīgi, jo varu veikt nepieciešamās lietas tur sev piemērotā laikā, pakārtojot to visu treniņiem. Klīnika atrodas arī ērti sasniedzamā vietā – salīdzinoši netālu no Rīgas centra, turklāt tajā ir iespēja ērti novietot automašīnu. Jāpiebilst, ka Capital Clinic Riga strādājošie ir ļoti pozitīvi cilvēki, kuri savus pakalpojumus sniedz patiešām ļoti labā līmenī.

Jānis Timma, VEF Rīga spēlētājs (šobrīd Sanktpēterburgas BK "Zenit" spēlētājs)

 

Capital Clinic Riga atstāj vislabāko iespaidu. Tā ir jauna, moderna klīnika ar mūsdienīgajām tehnoloģijām, kur visi pakalpojumi tiek sniegti augstākajā līmenī. No tām reizēm, kurās pabiju šajā klīnikā, atminos atsaucīgās māsiņas un kopumā pozitīvo personālu. Ieteiktu apmeklēt šo iestādi, jo tā lauž stereotipu par medicīnas vietām, kurās ir veci, gari, drūmi gaiteņi. Šeit ir citādāk, jo viss ir iekārtots un izveidots ļoti augstā līmenī, padarot klīniku par patīkamu vietu.

Artūrs Bērziņš, VEF Rīga spēlētājs (šobrīd Valmieras BK "Ordo"  spēlētājs)

 

 

 

CHECK-UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!