Pediatrs

Kāpēc mazulis naktī mostas?

 

Atbild Capital Clinic Riga pediatre Sanita Mitenberga

#


Pa dienu bērnam ir daudz iespaidu - gan pozitīvu, gan varbūt arī stresa situāciju. Iespējams, bērnam ir bijusi notikumiem pilna diena, un viņš šīs emocijas nav izpaudis dienas laikā - gan izsmējies, gan izraudājies, tāpēc naktī bērns var celties un turpināt sevī risināt dienā uzkrāto.
Vēl iespējams, ka bērns jutis, ka starp vecākiem bijusi kāda spriedzes situācija vai vecāki izrādījuši dusmas uz vecākiem brāļiem vai māsām.
Ja ir bijušas lielas pārmaiņas - pārcelšanās uz citu dzīves vietu, auklītes maiņa u.c., arī tas bērnam var radīt miega traucējumus.
Bieži bērns ilgojas pēc vecākiem, ja dienas laikā saņēmis maz uzmanības, tāpēc naktī bērns turpina pieskatīt - vai mamma un tētis nekur neiet, un tā kompensē sev vecāku fizisko klātbūtni, ko dienas laikā nav saņēmis.
Iespējams arī, ka bērniņam nāk zobiņi, un tas rada diskomfortu.
Mazajam vajadzētu būt stabilam dienas režīmam, nepieciešamas regulāras pastaigas un pusdienlaika gulēšna ne ilgāk par 2- 3 stundām. Bērnu pēc iespējas vairāk jāsamīļo, lai viņš justos emocionāli labi. Bieži vecāki uztraucas, vai pārāk bieži samīļojot bērnus, viņi tos pārlieku neizlutinās. Vecāki, esiet droši - ar savu mīlestību Jūs bērniņus par daudz neizlutināsiet, tikai sniegsiet viņiem drošības un stabilitātes izjūtu.

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!