Pēdas stiprināšanas vingrinājumi, ieteikumi iesācējiem

 

 

Pēdas stiprināšanas vingrinājumi, ieteikumi iesācējiem

Konsultē "Veselības centra 4" grupas uzņēmuma "Capital Clinic Riga" fizioterapeits Uldis Sproģis

#

 

Kā jau visas ķermeņa daļas arī pēdas ir ieteicams vingrināt, lai tās būtu funkcionāli gatavas lielākai slodzei - gadījumiem, kad nākas vairāk staigāt vai skriet nekā ikdienā ierasts, kā arī lai nerastos stājas un citas problēmas.

Skriešanas iesācējiem, kuriem ir vājas pēdas un pēdas locītavas saites, vai muskuļi, un tiem kuriem ir bijušas pēdas locītavas traumas, noteikti nepieciešams vingrot.

Pēdas nostiprinoši vingrinājumi var būt pavisam nespecifiski, piemēram, staigāšana vai skriešana ar basām kājām, vai straujas virzienu maiņas skrienot (atspoles skrējiens dažādos virzienos). Ne visi segumi vai laika apstākļi un fizisko aktivitāšu veidi ir piemēroti vingrinājumiem ar basām kājām, īpaši, ja pēdas nav pieradušas pie palielinātas slodzes, tāpēc labāk ar basām kājām pārvietoties pa dabisku un mīkstu segumu, neveicot augstas intensitātes treniņus. Staigājot vai skrienot ar basām kājām pa cietu un gludu segumu, jāpievērš uzmanība, lai pēda nav vaļīga, atslābusi un spēj noturēt jūsu svaru, saglabājot anatomiski normālu pozīciju, tad neveidosies pēdas un pēdas locītavas deformācijas arī bez apavu un iekšzoļu balsta.

Vienkārši vingrinājumi, kas nostiprina pēdu un pēdas locītavu:

  • kāju pirkstu atliekšana, saliekšana un izplešana;

  • pēdas velvju savilkšana un atbrīvošana;

  • priekšmetu cilāšana un spaidīšana, satverot ar kāju pirkstiem;

  • kontrolēta, lēna un spēcīga pēdas apļošana;

  • pacelšanās augšā un lejā uz pirkstgaliem, stāvot ar pirkstgaliem uz neliela paaugstinājuma un spēcīgi turot pēdas velvi;

  • stāvēšana uz vienas kājas, spēcīgi turot pēdas velvi un ar kāju pirkstiem it kā turēties pie grīdas.

Gandrīz visus vingrinājumus var veikt arī, kad ir uzvilkti apavi, līdz ar to daļu no tiem var pildīt gandrīz jebkurā dienas laikā.

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!