Roku āda nemelo | dermatoloģe Tatjana Ļiņova

#

Roku ādas tekstūras un pigmentācijas izmaiņas nodevīgi atklāj apkārtējiem gadu skaitu. Tomēr mums ir labas ziņas - dažas izmaiņas var likvidēt vai būtiski mazināt, te palīdz mūsdienīgi anti age risinājumi. 

Roku āda nemelo 

Roku āda noveco ātrāk nekā sejas āda. Tas izskaidrojams ar anatomisko īpatnību - roku virspuses āda satur mazāk zemādas tauku, tāpēc jaunības resurss jeb kolagēna un etastīna apjoms ir mazāks nekā, piemēram, sejas vai muguras ādā. 

Roku ādu ietekmē vairāki riska faktori: agresīvi mazgāšanās līdzekļi (pastāvīga ziepēšana, trauku mazgāšana ar rokām, nelietojot cimdus u. tml.); agresīvi laikapstākļi, saule, UV starojums - tas viss dzīves laikā veicina kolagēna noārdīšanos un pigmentu rašanos, savukārt sals un vējš veicina sasprēgājušas un sausas ādas veidošanos; dažādas profesionālās darba īpatnības (darbs ar krāsām, audumu u. tm.); ģenētiski mantota izteikti sausa ķermeņa āda. Šo faktoru mijiedarbība izraisa pastiprinātu kolagēna šķiedru noārdīšanos, rokas izžūst, veidojas ādas atslābums, krunciņas, atrofējas mīkstie audi, tāpēc atklājas kaulu un cīpslu zīmējums, redzamākas kļūst vēnas. Ir jārīkojas! 

Kopšana mājas apstākļos 

AIZSARGĀ! Izmanto saudzīgus līdzekļus roku mazgāšanai. Velc piemērotus cimdus, gan ejot ārā aukstā laikā, gan veicot mājas darbus. Kur iespējams, samazini kontaktu ar agresīviem attaukotajiem jeb surfaktantiem (ziepes, alkohols, formaldehīdi u. tml.). Saules aizsardzības krēmu lietošanai ir būtiska nozīme tik nevēlamo pigmentu profilaksē. Atrodoties saulē, ikdienā ir pietiekami lietot aizsargkrēmu rokām ar SPF25. 

MITRINI! Ādas barošanai un mitrināšanai ikdienā lieto krēmu ar keramīdiem, NMF (Natural Moisturizing Factor') dabiskiem mitrinošajiem faktoriem, dekspantenolu, A vitamīnu un citām vērtīgām vielām. Pierādīts, ka pat vienkāršs, mitrinošs krēms būtiski uzlabo sausas ādas stāvokli un izskatu, ja vien to lieto regulāri. 


Estētiskās medicīnas procedūras - aizpilda zaudēto apjomu

Līdzīgi kā sejas grumbiņu aizpildīšana, arī roku ādas apjoma atjaunināšana ar pildvielām ir viena no visvairāk pieprasītajām procedūrām - tūlītējā efekta un noturības dēļ. Tam izmanto hialuronskābes fīllerus vai ārstniecisku vielu kokteili. Procedūra ilgst apmēram 20 minūtes, atsāpināšanai lokāli lieto anestezējošu krēmu. Zem ādas caur tievu adatu tiek ievadīts noteikts daudzums pildvielas, ko pēc tam izmasē. Procedūras pēdas (var būt nelieli zilumiņi adatas dūriena vietās) izzūd pāris dienu laikā, efekts ir tūlītējs, bet pilnībā novērtējams pēc pāris nedēļām. Rezultāts saglabājas 8-10 mēnešus. 

Kā pildvielu rokām var izmantot taukaudu kokteili, ko iegūst, iepriekš atsūcot taukus kādā citā ķermeņa daļā. 

PLAZMAS INJEKCIJAS 

Populāras ir arī metodes PRP (Platelate Rich Plasma) un PRF (Platelate Rich Fibrin) - ar trombocītiem bagātas asins plazmas vai fībrīna injekcijas. Trombocīti stimulē ādas struktūru atjaunošanos, īpaši kolagēna un elastīgo šķiedru reģenerāciju, kas veido ādas saistaudu režģi. Tam izmanto pašas pacientes asinis, tā samazinot iespējamu alerģisku reakciju risku. 

MŪSDIENĪGAS LĀZERPROCEDŪRAS 

Tās izvēlas atkarībā no vēlamā mērķa - tikt vaļā no saules radītajiem pigmentiem, asinsvadu zvaigznītēm vai stimulēt kolagēna veidošanos, atjaunojot, restrukturizējot ādu. 

Likvidē pigmentus. Ja āda ir raiba, novecojusi, saules bojāta, tai var izmantot Q-swich lāzeru. Tā stars sašķel ādā esošos pigmentus, to fragmenti paši uzsūcas organismā. Ādas atjaunināšanai der IPL - intensīvi pulsējošas gaismas sistēma, kas vienlaikus ļauj cīnīties ar vairākām problēmām: samazināt gan pigmentācijas, gan asinsvadu bojājumus ādā. 

Lāzerprocedūras veic bezsaules periodā, kas ir 4-6 nedēļas pēc pēdējās aktīvās sauļošanās reizes. Pigmenti mazinās jau pēc pirmās procedūras. 

Lai iegūtu baltas ādas efektu, ir nepieciešamas atkārtotas procedūras pēc četrām nedēļām. 

Pilnu interviju ar Capital Clinic Riga dermatoloģi Tatjanu Ļiņovu lasiet žurnāla "Pērle" oktobra numurā. 

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!