Man ir jautājums saistībā ar herpes vīrusu. Pirms anālās atveres iekšpuses pamanīju niezošu sajūtu un pārsprāgušas pumpiņas - tādas jēlas. Pirms dažām dienām bija caureja, tādēļ apsveru domu, ka, iespējams, tas ir vienkārši sakairinājums. Atrodos UK, un šeit tādas konsultācijas nesniedz, tādēļ nezinu, kā izārstēt, ja tas ir herpes vīruss. Un kur tādu var dabūt, ja anālais sex nav bijis nekad?!

 

Konsultē Capital Clinic Riga ginekoloģe Inga Dunce

#

Attālināti sniegt atbildi, vai jums ir herpes vīrusa infekcija vai kairinājumam ir cits iemesls, nav iespējams. Jums vislabāk būtu doties pie proktologa vai pie ģimenes ārsta, kas, izvērtētu situāciju, nepieciešamības gadījumā nozīmētu analīzes, izmeklējumus, un tad ieteiktu optimālāko ārstēšanu. Ja tādas iespējas patiešām nav, tad ieteiktu Jums kumelīšu vannītes, kā arī palietot kādu dziedējošu ziedi, piemēram, Bepanthen, tas par ļaunu noteikti nebūs.

Atbildot uz jautājumu par herpes vīrusa izplatību: Herpes - simplex vīrusi iedalās 2 tipos: HSV - 1 un HSV - 2. HSV - 1 galvenokārt izraisa to, ko tautā dēvē par aukstumpumpām, ar ko var inficēties tiešā kontaktā, piemēram, skūpstoties vai dzerot no viena trauka. Šīs aukstumpumpas var parādīties ne tikai lūpu-mutes rajonā, bet arī, piemēram, uz deguna, ausu ļipiņām u.c.

Inficēšanās ar HSV - 2 (izraisa pārsvarā ģenitāliju herpes - jēlumus ģenitāliju un ānusa apvidū, kas var arī pārcelties uz muti) notiek intīmo un dzimumkontaktu ceļā – vaginālā, orālā, anālā seksa laikā ar inficētu partneri. Visbiežāk inficēšanās notiek slimības neaktīvājā periodā, un cilvēks nemaz to nepamana. Daudz izteiktāki un nepatīkamāki simptomi ir tad, ja cilvēks inficējas no kāda, kam herpes vīrusa infekcija ir uzliesmojuma fāzē. Tāpēc akūtos lūpu un ģenitāliju herpes gadījumos īpaša uzmanība jāpievērš higiēnai, īpaši tāpēc, ka herpes vīruss no lūpām pārāk viegli var tikt pārnests uz ģenitālijām un otrādi.

Ģenitāliju herpes gadījumā HSV "dzīvo" nervu šūnās, krustu rajona ganglijā. No turienes tas vienmēr var aktivizēties un izraisīt ģenitāliju herpi. Visbiežākie iemesli, kādēļ vīruss "atdzīvojas", ir novājināta imunitāte, dažādas slimības, saaukstēšanās, alerģijas, hormonālās svārstības, stress.

Ja cilvēks vienreiz ir inficējies ar herpes- simplex vīrusu (HSV), to iznīcināt ir faktiski neiespējami, bet tas var noturēties neaktīvā stāvoklī nervu šūnās, kamēr netiek novājināta organisma imūnsistēma.

Terapijas, kas iznīcinātu herpes vīrusu, nav, tādēļ var ārstēt tikai slimības simptomus. Visierastākās ir aptiekās nopērkamās cinku saturošas ziedes. Smagākos gadījumos ārsti var nozīmēt pretvīrusu medikamentus vīrusu vairošanās kavēšanai. Ārsts var nozīmēt arī fitopreperātus ar pretvīrusu iedarbību. Herpes vīrusi iet bojā augstā temperatūrā, kā arī spirta, ētera un ultravioleto staru iedarbības rezultātā, tādēļ slimības laika saīsināšanai un simptomu atvieglošanai var izmantot arī, piemēram, spirtu saturošus dabas preperātus.

 

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!