Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfija – izmeklējums bez starojuma

00.00.0000

 

 

Krūšu dziedzeru USG ir viena no izmeklējumu metodēm, ko izmanto gan atsevišķi, gan kā mammogrāfijas papildmetodi.

 

Krūšu dziedzeru ultrasonogrāfiju viesbiežāk izmanto šādos gadījumos:

  • grūtniecības laikā;
  • sievietēm bērna barošanas ar krūti ( laktācijas) laikā;
  • jaunām sievietēm profilaktisko izmeklējumu laikā (apmēram līdz 40 gadu vecumam);
  • vīriešiem;
  • ja krūšu audu specifikas (blīvuma) dēļ mammogrāfija nenodrošina pietiekoši precīzu diagnostiku;
  • lai precizētu mammogrammā redzamās krūšu dziedzeru audu izmaiņas, veidojumus u.c.

Galvenās krūšu dziedzeru ultrasonogrāfijas galvenās priekšrocības:

  • šī procedūra ir nesāpīga, nerada nepatīkamas sajūtas;
  • izmeklējuma laikā nav starojuma;
  • bieži tā ir neaizstājama izmeklējumu papildmetode;
  • izmeklējums ir ērti un viegli veicams un nepieciešamības gadījumā atkārtojams.

 

Par jaunākajām krūšu izmeklēšanas metodēm skatieties raidījumu "Nākotnes medicīna" >>

Par krūšu veselību skatieties raidījumu "Laimīgs un vesels" >>

 

 

Capital Clinic Riga radioloģe - diagnoste Justīne Deičmane, kura specializējusies krūšu dziedzeru ultrasonogrāfijā, uzsver: "Sieviešu krūtis ir īpašs orgāns, kas ir jāpazīst, jāsaprot un jāprot izmeklēt. Turklāt sievietēm krūšu anatomija atšķiras, atšķiras arī sieviešu krūtis dažādos vecuma posmos, tādēļ bez specifiskām zināšanām neiztikt. Krūtis ir sievietes lepnums, sievišķības simbols, tādēļ tās ir jāsaudzē, jāvelta tām uzmanība, jāizvairās no traumām, liela aukstuma, vismaz reizi divos gados jāizmeklē vai nu ar ultrasonogrāfijas metodi vai mammogrāfijas metodi. Noteikti vajadzētu izmantot valsts apmaksātos izmeklējumus, kas pieejami katrai sievietei no 50 līdz 69 gadiem.  Katra sieviete pati vislabāk pazīst savu ķermeni, tādēļ nevajadzētu aizmirst par pašpārbaudēm, tas palīdz nepalaist garām izmaiņas krūšu dziedzeros. Mīļās sievietes, mīliet savas krūtis, rūpējoties par to veselību!"

Capital Clinic Riga krūšu dziedzeru ultrasonogrāfiskie izmeklējumi tiek veikti ar jaunāko Philips HealthCare ultrasonogrāfu "EPIQ". Tā ir kompaktākā, vieglākā un „zaļākā” premium  klases ultrasonogrāfijas iekārta šodienas medicīnas iekārtu tirgū.

Philips HealthCare ultrasonogrāfs EPIQ ir aprīkots ar unikālo xMatrix zondi X6-1, kura sniedz augstākās kvalitātes attēlu precīzai diagnostikai, kā arī 3D/4D attēlveidošanu.

Šī USG iekārta sevī ietver arī elastogrāfiju, kas ir jaunākā vizuālās diagnostikas metode, ar kuru iespējams izvērtēt dažādus krūts veidojumus papildu parastai USG un mammogrāfijai. Ar to var precīzāk noteikt veidojuma raksturu un izvērtēt audu blīvumu. Pētījumi pieradījuši, ka elastogrāfija kombinācijā ar USG rada izcilu rezultātu audzēju diagnostikā. Izmantojot šo metodi, var labāk diferencēt ļaundabīgus un labdabīgus veidojumus, līdz ar to potenciāli samazināt nevajadzīgu biopsiju biežumu. Tas ir neinvazīvs un nesāpīga krūts dziedzeru izmeklējums.

Agrāk, veicot elastogrāfiju, bija jāizdara spiediens manuāli ar detektoru izmeklējuma zonā. Tagad detektors pats raida signālu un mēra audu blīvumu. Ultrasonogrāfs EPIQ ir aprīkots ar automātiskām programmām darba ritma ātruma uzlabošanai. Automātiski mērījumi sniedz augstākās kvalitātes attēlu (bez artefektiem) pat niecīgāko anatomisko struktūru vizualizēšanai, kā arī iespējams veikt precīzus mērījumus. Krāsaina elasticitātes karte attēlo elasticitātes gradientu attiecībā pret apkārtējiem audiem, kuros atrodas veidojums ar aizdomīgu raksturojumu.

Turklāt Philips ultrasonogrāfs EPIQ ir aprīkots arī ar citām izmeklējumu funkcijām, piemēram, ir iespējams veikt vairogdziedzera, aknu kvantitatīvu elastogrāfiju, kas darbojas kā „virtuālā biopsija” – programma sniedz iespēju neinvazīvi izmērīt un noteikt to fibrotiskās izmaiņas.

Capital Clinic Riga speciālisti augstu novērtē šo iekārtu augstās attēla kvalitātes un izcilās izšķirtspējas dēļ.

 

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!