Osteopātiskās ārstēšanas iedarbība migrēnas lēkmju profilaksei

27.06.2022
#

Aicinām piedalīties pētījumā, kura mērķis ir novērtēt galvas sāpju intensitātes un lēkmju biežuma izmaiņas pacientēm ar migrēnu ar un bez auras pēc osteopātiskās kraniālo disfunkciju korekcijas.

 

Pētījumu vada Capital Clinic Riga sertificēta fizioterapeite Ilona Dorofejeva, sertificēta fizioterapeite, specializējas osteopātijā.

Īpaši specializējas migrēnas profilaktiskajā ārstēšanā

 • 2018. - 2022. - Latvijas Universitātes medicīniskās pēcdiploma izglītības institūts. Osteopātiskās medicīnas augstskola. Diplomdarba nosaukums: “Osteopātiskās ārstēšanas iedarbība, izmantojot smadzeņu apvalku restrikciju korekcijas tehnikas, migrēnas lēkmju profilaksei
 • 1998. - Absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju, Rehabilitācijas fakultāti
 • Ieguvusi "Gada balvu medicīnā 2017. gadā" nominācijā "Gada funkcionālais speciālists"

2022. gadā absolvējusi Latvijas Universitātes medicīniskās pēcdiploma izglītības institūtu. Osteopātiskās medicīnas augstskolu un veiksmīgi nokārtojusi visus gala eksāmenus kraniālajā,  strukturālajā,  viscerālajā osteopātijā un pierādījusi zināšanas klīniskajā eksāmenā Baltijas Osteopātu Asociācijas kvalifikācijas komisijas priekšā.

Pašlaik Ilona strādā pie sava pētnieciskā diplomdarba, kura mērķis ir novērtēt galvas sāpju intensitātes un lēkmju biežuma izmaiņas pacientēm ar migrēnu ar un bez auras pēc osteopātiskās kraniālo disfunkciju korekcijas.

 

Iekļaušanas kritēriji:

 • sievietes, kurām ir uzstādīta diagnoze hroniskā vai epizodiskā migrēna ar vai bez auras,vecumā no 18 līdz 55 gadiem, 
 • bez hroniskām saslimšanām,
 • migrēna kā primārā diagnoze, nesaistīta ar galvas smadzeņu saslimšanām, smadzeņu asinsvadu un citu galvas un kakla reģiona struktūru saslimšanām.

Izslēgšanas kritēriji:

 • anamnēzē nedrīkst būt audzēji, smadzeņu insulti, infarkti, cukura diabēts,  arteriālā hipertensija, psihiskās saslimšanas, glaukoma,
 • pacientes, kurām uz doto brīdi ir jebkurš akūts stāvoklis (ARVS, miokarda infarkts, asiņošana, strutains iekaisums utt.),
 • grūtnieces.

Kāpēc osteopātija

Medikamentu izmantošana, ārstējot migrēnu, ir pirmais ārstēšanas variants. Tomēr daudzi pacienti nepanes neatliekamus un profilaktiskus preparātus zāļu blakusefektu dēļ vai kontrindikāciju dēļ, lietojot medikamentus citu slimību gadījumā. 

Tajā pat laikā ārstējošie ārsti sastopas ar veselu problēmu virkni: medikamentozā terapija neārstē iemeslu, pacientiem bieži ir alerģiskas reakcijas uz medikamentiem.

Arvien biežāk pacienti cenšas nelietot medikamentus vai minimizēt zāļu lietošanu biežu lēkmju gadījumos un vēlas atrast migrēnas ārstēšanas alternatīvus variantus. Tādēļ pacientiem ir nepieciešama diferencēta atjaunojošā kompleksā ārstēšana, izmantojot visas pieejamas rehabilitācijas tehnoloģijas, tajā skaitā ir osteopātija.

 

 

 

Par pētījuma gaitu

Sākotnēji, visas pacientes tiks izmeklētas, izmantojot statiskus, dinamiskus un osteopātiskus testus. Tiks novērtēta stāja, gaitas stereotips, miofasciālā sistēma, mugurkaula segmenti, locītavas, kraniosakrālās (galvaskausa kauli, iegurnis, krusti, apvalki ) un viscerālās sistēmas funkcionālais stāvoklis.

Ilona Dorofejeva osteopātiju praktizēju jau 4 gadus un srādājot ar migrēnas pacientiem esmu sasniegusi pozitīvu dinamiku pacientu subjektīvajā pašsajūtā:

 • uzlabojas pacientu dzīves kvalitāte,
 • miega kvalitāte un darba spējas,
 • samazinās trauksme,
 • izdodas samazināt sāpju intensitāti un lēkmju biežumu.

 

Cienījamās pacientes!

Ja Jums ir nepieciešama migrēnas ārstēšana un vēlaties piedalīties pētījumā, saņemot osteopāta konsultāciju, diagnostiku un korekciju, laipni lūdzam pieteikties, zvanot: 371 66333333, + 371 29334224, rakstot uz e-pastu:info@capitalclinicriga.lv vai elektroniski: www.capitalclinicriga.lv 

 

Cena pacientēm, kuras piedalās pētījumā:

 • Osteopātijas speciālista konsultācija 60.00 eur (standarta 80.00 eur). Cenā ietilpst: speciālista konsultācija, diagnostika un osteopātiskā ārstēšana.

CHECK-UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!