Skrējiena biomehāniskā analīze

11.02.2016
#

Capital Clinic Riga piedāvā iespēju veikt skrējiena biomehānisko analīzi.

 

Tā ir metode, kas piemērota VISIEM, KURI SKRIEN.

Vai nu uzturot sevi labā fiziskā formā vai trenējoties tautas skrējieniem, maratoniem, vai augsta līmeņa sacensībām, trenējas sporta spēlēs – basketbolā, futbolā,  florbolā u.c., kurās jāskrien. Skrējiena biomehānisko analīzi veicot, iespējams iegūt pilnīgu informāciju par skriešanas tehniku un to, kā tā atsaucas uz veselību, vai nepastāv traumu riski un kā tos jau preventīvi novērst. Speciālists - tehniskais ortopēds Darja Ņesteroviča.

Pēc skrējiena analīzes saņemsiet tehniskā ortopēda ieteikumus, kā pasargāt organismu no skriešanas izraisītām traumām.

 

Pakalpojumu cena:

 • Skrējiena biomehāniskā analīze - 30 Eur
 • Skrējiena biomehāniskā analīze kardiopulmonālās slodzes testa laikā - 20 Eur

 

Skrējiena biomehāniskā analīze:

 • Ļauj novērtēt skrējiena efektivitāti visās tā fāzēs, balstoties uz muskuloskeletālas sistēmas kustību paterna video ieraksta analīzi.
 • Veicot šādu analīzi, ir iespējams noteikt atkārtotu trieciena spēku absorbcijas mehānismus, kā arī apakšējo ekstremitāšu, īpaši pēdu stabilitāti.
 • Novirzes gadījumos ir iespējams izstrādāt rekomendācijas par skrējiena tehnikas uzlabošanu ar mērķi pasargāt organismu no skriešanas izraisītām traumām pēdas nestabilitātes dēļ, izmantojot palīgtehnoloģijas ar apavu modifikāciju vai specifisko fizioterapiju.

 

Kā tas notiek?

 • Tiek veikts 10 minūšu skrējiens pa slīdceliņu (jābūt īsajās sporta biksēs, 5 minūtes jāskrien apavos, 5 minūtes bez apaviem). Notiek video ieraksts 2 plaknēs (no sāniem un no aizmugures). Šo analīzi iespējams kombinēt ar slodzes testu, tad skrējiens tiek ierakstīts testa sākumā un tikai apavos.
 • Video ieraksts tiek analizēts attālināti, izmantojot specifisku programmatūru.
 • Atzinumu klients saņem elektroniski 3 darba dienu laikā (atzinuma saturs: skrējiena specifikas apraksts, novirzes no normas, rekomendācijas).

Skriešana no vienas puses ir vienkāršākais un mūsdienās plaši izplatīts veids, kā uzturēt sava ķermeņa fizisko formu, no otras puses, tas ir pārvietošanās veids, kas iesaistīts daudzos sporta veidos. Skriešanas tehnikas ir variablas, bet neatkarīgi no skrējiena veida, organisma enerģijas patēriņam ir jābūt efektīvam, neizmantojot enerģiju kompensatoriem mehānismiem kādu funkcionālo ierobežojumu dēļ.

 

 

 

 

 

Tehniskais ortopēds Darja Ņesteroviča

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konsultē pieaugušos un bērnus no 3 gadu vecuma.

 • 2013. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti
 • Kursos Latvijā un Vācijā apguvusi augšējo ekstremitāšu neiroloģisko traucējumu ārstēšanu
 • Regulāri papildina zināšanas kursos, semināros Latvijā un ārvalstīs
 • Ir Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācijas biedrs
 • Darba pieredze: 2012. Univerzitetni rehabilitacijski inštitut Republike Slovenije - Soča, Ļjubljana (Slovēnija), 2013. – 2014. -SIA „ UniHaus” tehniskais ortopēds, kopš 2015. gada – Veselības centrs 4

Veselības centrā 4 veic ortopēdisko izmeklēšanu un novērtēšanu ar statiskās un dinamiskās podometrijas palīdzību. Piedāvā gatavas un individuāli piemērotas pēdu ortozes un to izgatavošanu pēdu deformāciju korekcijai un spiediena zonu atslodzei, stājas un gaitas analīzi, konsultācijas par tehniskajiem palīglīdzekļiem un to nepieciešamību. Capital Clinic Riga veic attālinātu skrējiena biomehānisko analīzi.

 

Lai pieteiktos vizītēm un saņemtu vairāk informācijas, zvaniet:

Tālr: 66 333333, 29334224, rakstiet uz e-pastu: info@capitalclinicriga.lv vai izmantojiet elektronisko pierakstu >>

 

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!