Ceļo kopā ar bērniem – kam jāpievērš uzmanība jau plānošanas procesā?

10.03.2024
#

Jebkurš ceļojums kopā ar bērnu ir īpašs un piedzīvojumu pilns, tāpēc savlaicīga un pārdomāta ceļojuma plānošana ļaus samazināt neparedzētas situācijas, kas ikvienam var atgadīties brauciena laikā.

 

 

    Swedbank sadarbībā ar Capital Clinic Riga pediatri Dr. Dairu Brenču apkopojuši informāciju, ko skolēnu brīvdienu priekšvakarā ņemt vērā, ja ceļojumā plānojat doties ar pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem.

 

Kā rāda Swedbank apdrošināšanas dati, pērn teju trešdaļa jeb 30% no visiem apdrošināšanas gadījumiem ceļojumu laikā bija saistīti ar veselības problēmām, tai skaitā arī bērniem. Paaugstināta temperatūra, angīna, saindēšanās ar pārtiku un vēdera vīrusi, traumas, kas gūtas aktīvās atpūtas laikā, alerģiskas reakcijas vai saules apdegumi ir biežākie saslimšanas gadījumi bērniem. Medicīniskās palīdzības izdevumi ārzemēs saistībā ar nelaimes gadījumu vai slimību var sasniegt ievērojamu summu – pagājušajā gadā vidējā izmaksātā atlīdzība bija 657 eiro, lielākā izmaksātā atlīdzība – vairāk nekā 20400 eiro.

 

Aptieciņā līdzi – galvassegas, aizsargkrēmi un specializētā pārtika

 

Kā norāda Capital Clinic Riga pediatre, Dr. Daira Brenča, ja plānots brauciens uz siltajām zemēm, tad jāpadomā par bērnu galvassegām un pretapdeguma līdzekļiem. Ja gadījumā bērnam ir veselības problēmas, un ir nepieciešama regulāra medikamentu lietošana, tad būtu svarīgi nodrošināt šo medikamentu krājumus visam ceļojuma periodam.

 

Kā skaidro, Dr. Daira Brenča, vecāki vislabāk zina sava bērna slimošanas īpatnības. Tomēr, ja rodas kādas šaubas vai bažas, pediatre iesaka konsultēties ar bērnu ārstējošo ārstu. Nevajadzētu aizmirst arī par priekšdarbiem – ceļošanai derīgiem dokumentiem, tai skaitā arī potēšanas pasi. Jāpadomā arī par līdzi paņemtajiem medikamentiem – pret temperatūras līdzekļi, pretsāpju līdzekļi, deguna pilieni, medikamenti sāpīgam vēderam, plāksteri.

 

Īpaši jāpiedomā par bērniem, kuriem ir nepieciešams speciāls uzturs. Tie var būt specializēti piena maisījumi, ārstnieciskais uzturs. Svarīgi padomāt par to, lai ir paņemtas līdzi nepieciešamā ēdiena rezerves. Pastāv risks, ka nepieciešamie maisījumi var nebūt pieejami galamērķa aptieku sortimentā. Strauja ēdienkartes maiņa var izprovocēt kādas veselības problēmas, kas varētu sabojāt braucienu.

 

Vecāku vērība, higiēna un rūpīga plānošana

 

Neatkarīgi no tā, vai ģimene ir ieplānojusi ceļot ar personīgo auto, prāmi vai lidmašīnu, ne uz mirkli nedrīkst atstāt bērnu bez uzmanības. Vecumā līdz 5 gadiem bērni ir ārkārtīgi kustīgi un rosīgi. Turklāt tieši brīžos, kad liekas – ar bērnu nekas nevar notikt, viņš pamanās izdomāt neiedomājamo.

 

Tāpat, lai izvairītos no saslimšanām, nevajadzētu dot bērnam ēst nemazgātus augļus un dārzeņus. Ieteicams neeksperimentēt ar jaunām garšām, bet izvēlēties bērnam piemērotu un jau zināmu ēdienu.

 

Pirms došanās ceļā noteikti jāizpēta ne tikai galamērķis un tā piedāvātās atpūtas iespējas, bet arī jāpārdomā aktivitātes ar bērniem lidojuma vai brauciena laikā, jāiepazīstas ar izvēlētās aviokompānijas nosacījumiem, kas attiecas uz ģimenes lidojumiem, jāizpēta iespējamie risinājumi, ja notiek lidojuma aizkavēšanās vai atcelšana, kā arī jāpārdomā līdzi ņemamo mantu saturs. Sekmīga ceļojuma pamatā noteikti ir rūpīga tā plānošana.

 

Raksts tapis sadarbībā ar Swedbank

CHECK-UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!