Pakalpojumi

#

 

Bērnu veselības centrs piedāvā šādus pakalpojumus:

 

Bērnu rehabilitācijas ārsta konsultācija
Neirologa konsultācija
Audiologopēda konsultācija
Psihologa/psihoterapeita konsultācija
Otolaringologa konsultācija
Montesori nodarbības
Bērnu fizioterapeita konsultācija
Bērnu fizioterapeita konsultācija (1 h ar individuālu vingrojumu kompleksa izstrādi )
Skoliozes terapija pēc K. Šrotas metodes (konsultācija un terapijas programmas izstrāde)
Skoliozes terapija pēc K. Šrotas metodes (individuāla nodarbība)
Zīdaiņu vingrošana pēc Bobota metodes
Ārstnieciskā vingrošana bērniem līdz 7 gadu vecumam
Slinga nodarbība bērniem ar NEURAC aprīkojumu
Ārstnieciskā masāža
Uztura speciālista konsultācija

 

Capital Clinic Riga pakalpojumi bērniem:

 

Pediatra konsultācija
Pediatra ikmēneša profilaktiskā apskate
Pediatra konsultācija pirms vakcinācijas
Bērnu urologa konsultācija
Urofloumetrija
Pildīšanas cistometrija
Pildīšanas cistometrija ar uretras profilometriju
Mikcijas cistometrija
Mikcijas cistometrija ar uretras profilometriju
Uretras profilometrija
Bērnu dermatologa konsultācija
Bērnu alergologa konsultācija
Imunologa konsultācija
Spirogrāfija ar medikamentiem konsultācijas ietvaros un rezultātu interpretācija
Vakcinācija
Sporta ārsta konsultācija veselības pārbaudes programmā Fiziskās sagatavotības novērtējums
Ultrasonogrāfija

 

Īpaši svarīga ir bērna attīstība, tās novērošana un veicināšana, iespējami agrīna problēmu konstatēšana un novēršana, tādēļ Bērnu veselības centrā ir plašs piedāvājums tieši šādiem mērķiem.

 • Ja vecāki vēlas būt pilnībā informēti par bērna veselības stāvokli un attīstību, ieteicams periodiski apmeklēt pediatru, jo, lai arī visiem bērniem ir savs ģimenes ārsts, tomēr bieži vien tie nav specializējušies pediatrijā. Tikai pediatrs varēs visprecīzāk novērtēt bērna veselības stāvokli, ja nepieciešams, nozīmēt atbilstošākos izmeklējumus vai citu speciālistu konsultācijas. Pediatru vēlams apmeklēt ne tikai tad, kad bērns saslimis, bet arī profilakses nolūkos.
 • Bērnu neirologu, ja dzemdības noritējušas bez sarežgījumiem, ja nav vērojamas kādas novirzes no normas, ja bērns adekvāti ēd, guļ, kustās, ieteicams apmeklēt 3 un 6 mēnešu vecumā, kā arī viena gada vecumā vai arī pēc ārstu ieteikumiem. Bērnu neirologs novērtēs bērna kustības, kontaktēšanos, vai bērns dzird, redz, vai rotaļājas patstāvīgi, nepieciešamības gadījumā ieteiks citu speciālistu apmeklējumu.
 • Rehabilitācijas ārsta konsultācijas laikā tiek novērtēta bērna fiziskā attīstība, kustības, motorika, cik tās ir atbilstošas vecumam, kas atbilst normai un ko vajadzētu veicināt.
 • Pēc speciālista ieteikumiem bērns var apmeklēt fizioterapeitu un fizioterapijas nodarbības. Fizioterapeits konsultāijas laikā izstrādās individuālu vingrojumu programmu konkrēta mērķa sasniegšanai. Pašiem mazākajiem piedāvājam vingrošanu pēc Bobata metodes. Tā ir fizioloģiska metode, kas māca mazulim brīvas, pareizas un vecumam atbilstošas kustības. Tāpat vecākiem tiek piedāvātas nodarbības handlinga apmācībā, kas ietver praktiskus padomus - kā mazuli pareizi celt, turēt, nest, ģērbt, barot, tādā veidā neradot bērnam asimetriju un muskulatūras tonusu. Ārstnieciskās vingrošanas nodarbības ir ļoti noderīgas bērna fiziskajai attīstībai. Piedāvājam arī slinga terapiju, kas ir lielisks atbalsts muskuļu sistēmas stiprināšanai, konkrētu muskuļu attīstīšanai vai atslābināšanai. Tas ir vesels komplekss, kas palīdzēs bērniem justies labāk. Bērniem, kuriem ir skolioze, piedāvājam terapiju pēc K. Šrotas metodes, kas ietver noteiktu ķermeņa pamatkorekciju īstenošanu, ķermeņa aktīvu stiepšanu garumā, korektīvo elpošanu, izometrisku muskuļu sasprindzināšanu u.c., kā arī ierasto kustību un stājas stereotipu izjaukšanu un jauno veidošanu un manuālās tehnikas (korekcijas, masāža, stiepšana u.c.), ko veic fizioterapeits. Tāpat fizioterapeits veic masāžu bērniem, kas ir ieteicama dažādu skeleta -muskuļu sistēmas problēmu risināšanai. Diemžēl mūsdienās ļoti daudziem bērniem ir mazkustīgs dzīves veids, viņi ilgas stundas pavada pie datora, kas var veicināt dažādas skeleta – muskuļu sistēmas novirzes no normas, tādēļ fizioterapija un rehabilitācijas ārsta apmeklējums būtu noderīgs ikvienam.
 • Arī acu ārsti uzsver: lai bērniem acis un redze normāli attīstītos un nostiprinātos, viņiem nepieciešams daudz rotaļāties svaigā gaisā un skatīties tālumā, nevis nekustīgi raudzīties datoru, planšetes vai telefonu ekrānos. Acu pārbaudes jāveic, jau sākot no zīdaiņu vecuma - profilaktiskās acu veselības pārbaudes nepieciešamas 13-24 mēnešu vecumā, tad 3-4 gadu vecumā un pirms skolas apmeklējuma 6-7 gadu vecumā vai kā norādījis acu ārsts.
 • Urologiem kopā ar vecākiem visbiežāk jārisina problēmas, kas saistītas ar bērnu slapināšanu biksēs - nakts enurēzi (periodiska, nekontrolēta urīna noplūde tikai miega laikā) vai dienas enurēzi (nekontrolēta urīna noplūde nomoda laikā), kā arī urīnceļu infekcijām. Capital Clinic Riga telpās ir ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkots kabinets, kur var veikt dažādus nepieciešamos izmeklējumus uroloģisko problēmu risināšanai (urofloumetriju, pildīšanas cistometriju, pildīšanas cistometriju, mikcijas cistometriju ar uretras profilometriju, uretras profilometriju). Tāpat mazos pacientus konsultē ārsts ķirurgs ar specializāciju uroloģijā.
 • Ausu, kakla un deguna ārsts palīdzēs bērniem vienmēr, kad problēmas sagādā iesnas, kakla sāpes, deguna blakusdobumu iekaisumi, sāpes ausīs u.c. Neārstētas iesnas agrīnā vecumā mēdz būt par iemeslu dzirdes traucējumiem vēlīnākā vecumā, tādēļ ārsti aicina neizturēties vieglprātīgi pret it kā pavisam parastām iesnām. Jaunajā klīnikā ir iespējams ļoti kvaliltatīvi pārbaudīt dzirdi, izmantojot audiometrijas kabīni. Arī otolaringologu ieteicams apmeklēt profilakses nolūkos, jo katra pārbaude ļauj vai nu pārliecināties – viss ir kārtībā, vai pēc iespējas agrīnāk izārstēties, ja ir konstatēta kāda saslimšana. Tiem vecākiem, kuru bērni pavasarī un vasaras vidū regulāri ir “saaukstējušies”, būtu jānoskaidro, vai tā nav alerģija, jo mūsdienu ekoloģiskās situācijas, pārtikas produktu produkcijā izmantotās ķīmiskās vielu lielā patēriņa un citu apstākļu iespaidā drastiski palielinās to bērnu skaits, kuriem ir kāda veida alerģiska reakcija.
 • Mūsu speciālisti, kuri palīdzēs risināt ar alerģijām saistītas veselības problēmas, veido veselu komandu – pieņem ārsts alergologs – dermatologs, kā arī ārsts imunologs – alergologs. Elpošanas funkcijas noteikšanai iespējams veikt spirogrāfiju. Bērnu dermatologs palīdzēs risināt dažādas ar ādas veselību saistītas problēmas.
 • Gan bērna attīstības veicināšanai, gan konkrētai terapijai lieliski piemērota itāļu ārstes – pedagoģes Marijas Montesori izstrādātā metode, ko jau aptuveni 100 gadus ar lieliskiem rezultātiem izmanto visā pasaulē. Marija Montesori savu bērnu apmācības metodi izveidoja, vērojot bērnus to nodarbībās, pētot bērnu sensitīvos attīstības periodus, izmantojot savas zināšanas medicīnā, psihiatrijā. Izcilā ārste un pedagoģe ievēroja bērnu dabisko vēlmi nepārtraukti attīstīties, apgūt jaunas prasmes, vēlmi darboties mērķtiecīgi…un – būt disciplinētiem, uzturēties sakārtotā vidē! Montesori metodē tiek respektēta bērnu īpatnība kādu uzdevumu veikt neskaitāmas reizes, kamēr jaunā prasme tiek apgūta. Bērniem tiek atļauts pašiem izvēlēties izpildāmos uzdevumus, savu attīstības tempu, tiek respektēts bērns kā personība. Darbošanās devīze – „Palīdzi man to izdarīt pašam!” Caur kārtību, bez kuras nav iedomājama kvalitatīva darbošanās, nodarbības Montesori pedagoga uzraudzībā ved bērnu pie brīvības (bērns pats izvēlas, kuru vingrinājumu viņš vēlas veikt un, cik ilgi to vēlas darīt).
 • Logopēdu (runas un valodas speciālistu) ieteicams apmeklēt, ja bērna pirmsrunas attīstībā nav bijusi ne lalināšana, ne gugināšana, ja bērniņš nepilnīgi komunicē, ja valodiņa dabiskā vidē neveidojas spontāni. Logopēds noteikti būtu jāapmeklē tad, ja 2 – 2,5 gadu vecumā bērna vārdu krājumā tikai daži desmiti vārdu.
 • Bērnu psihoterapeits, vērojot bērna spēlēšanos, pamazām saprot, kas bērnu nomāc, uztrauc, sāpina, ko viņš domā vai jūt par sevi un citiem sev svarīgiem cilvēkiem. Terapijas mērķis- palīdzēt bērnam saprast, ka visas viņu jūtas ir pieņemamas, kā rezultātā bērns spēj tās paust daudz tiešāk, precīzāk. Jo vieglāk un tiešāk var izpaust apslēptas un apspiestas jūtas, jo tās kļūst mazāk intensīvas, un bērns iegūst lielāku kontroles sajūtu. Jo vairāk bērns apgūst spēju pats vadīt savas jūtas, jo mazāk viņš ir savu jūtu varā. Rezultātā bērns iegūst lielāku iekšējās brīvības izjūtu, augstāku pašvērtības sajūtu un vairāk prieka no attiecībām ar sev tuvākajiem cilvēkiem.
 • Piedāvātās nodarbības vecākiem izriet no viņu jautājumiem par bērnu veselību un attīstību, tādēļ Bērnu veselības centrs veic arī informatīvo darbu.

VC4 Bērnu veselības centrā un Capital Clinic Riga mazos pacientus pieņem:

 • pediatrs
 • fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsts
 • acu ārsts
 • ausu, kakla, deguna ārsts
 • urologs
 • dermatologs/alergologs

 

 • imunologs
 • neirologs
 • fizioterapeits
 • logopēds
 • psihoterapeits
 • Montesori speciālists

Vairāk par speciālistiem>>

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!