Pieteikties jaunumiem

Sporta medicīna

Capital Clinic Riga klientus konsultē sporta ārsts Uģis Kreitenbergs

Ārstam ir vairāk nekā 13 gadu darba pieredze Valsts sporta medicīnas centrā darbā ar dažāda līmeņa un vecuma sportistiem. Kopš klīnikas Capital Clinic Riga izveidošanas 2014. gadā ir arī tās sporta ārsts un funkcionālās diagnostikas ārsts. Uģis Kreitenbergs ieguvis sertifikātu slodzes testu ar EKG metodi veikšanai.

#

 • Sniedz konsultācijas sporta medicīnā.
 • Veic fiziskās slodzes testus ar EKG metodi, veloergometrijas slodzes testus, kardiopulmonālo jeb komplekso slodzes testu, Holtera monitorēšanu.
 • Vada check-up programmu "Fiziskās sagatavotības novērtējums" Lasīt vairāk>>

 

"Veselības centrs 4" grupas uzņēmums Capital Clinic Riga ir Lattelecom Rīgas maratona oficiālais medicīnas partneris.

 

#

Kas ir sporta medicīna?

Sporta medicīna aptver teorētisko un praktisko medicīnu. Tā pēta kustību, treniņu un sporta, kā arī kustību trūkuma ietekmi uz veselu un slimu cilvēku veselibu visās vecuma grupās, lai šo pētījumu rezultātus izmantotu par labu sportistu veselibas profilaksē, terapijā un rehabilitācijā. Šo vācu ārsta Vildora Holmana(Wildor Hollman) skaidrojumu par oficiālu definīciju 1977. gadā atzina Pasaules sporta medicīnas asociācija(FIMS). 

 

Ar ko sporta ārsts atšķiras no citiem ārstiem?

Sporta ārsts ir speciālists, kas galvenokārt nodarbojas ar muskuļu - skeleta sistēmas traumām un slimībām, kas radušās sporta nodarbību rezultātā. Traumu un slimību ārstēšanā sporta ārsts cieši sadarbojas ar citiem speciālistiem -traumatologiem, radiologiem, ģimenes ārstiem, fizioterapeitiem, fiziskās sagatavotības treneriem. Sporta ārstam nepieciešamas zināšanas dažādās medicīnas nozarēs - traumatoloģijā, kardioloģijā, dietoloģijā, psiholoģijā, farmakoloģijā, funkcionālajā diagnostikā. Svarīgi, ar kāda līmeņa un sporta veida sportistiem ārsts strādā. Sporta veids nosaka, kas jāzina labāk - traumatiskos sporta veidos, tādos kā bokss, futbols, ārstam ļoti labi jāzina traumatoloģija, bet skriešanā un slēpošanā svarīgāk ir pārzināt cilvēka sirds - asinsvadu un elpošanas sistēmas. Sporta ārsts strādā ne tikai ar profesionāliem sportistiem, bet arī ar amatieru sportistiem un cilvēkiem, kas nodarbojas ar veselību veicinošām fiziskām aktivitātēm.

 

Ko dara sporta ārsts?

Sporta ārsts savā darbībā nosaka sakarību starp organisma funkcijām un fiziskajām slodzēm, kā arī veic ar fizisko aktivitāti un sportu saistīto slimību, traumu un fiziskās pārslodzes profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju.

Vizītes laikā ārsts iztaujā par vispārējo veselības stāvokli, fiziskajām aktivitātēm, to ietekmi uz veselību, par izvēlēto sporta veidu vai ikdienas fiziskajām aktivitātēm, ja vēlaties uzsākt treniņus, veic nepieciešamo diagnostiku – mēra asinsspiedienu, nosaka pulsu, veic elektrokardiogrammu, nepieciešamības gadījumā nozīmē cita veida izmeklējumus – analīzes, konsultācijas, slodzes testus u.c. Pēc to rezultātu apkopošanas sniedz slēdzienu par fizisko veselību, fiziskā spēka izvērtējumu, sniedz ieteikumus par individuāli piemērotākajiem sporta veidiem, slodzes intensitāti, sportista uzturu un citiem jautājumiem. Traumu vai pārslodzes gadījumos nozīmē labāko ārstēšanu un rehabilitāciju.

 

Kā ārstē?

Ar funkcionālās diagnostikas testu palīdzību var noteikt katram cilvēkam optimālo fizisko slodzi. Lai noteiktu piemērotu fizisko aktivitāti, jāņem vērā pacienta vecums, veselības stāvoklis, pašreizējās un pārslimotās slimības, fiziskās sagatavotības līmenis, sporta iemaņas, pašŗeizējās fiziskās aktivitātes, personīgā motivācija, mērķi un iespējas.

Pirms fizisko treniņu sākšanas jāveic veselības pārbaude ar dažādu izmeklējmu palīdzību - EKG miera stāvoklī, veloergometrija vai kardiopulmonālo (komplekso) slodzes testu, pilnu asinsainu, urīna analīzi, asins bioķīmiskajām analīzēm. Ja pacientam ir sūdzības, tad sporta ārsts var nozīmēt arī citus izmeklējumus, analīzes un speciālistu konsultācijas.

Novērtējot visu izmeklējumu rezultātus, sporta ārsts varēs ieteikt individuāli piemērotu sporta veidu, fiziskās slodzes biežumu, intensitāti un ilgumu.

Vismaz vienu reizi gadā nepieciešama atkārtota kontrole pie sporta ārsta. Ja atklātas kādas izmaiņas vai parādījušās jaunas sūdzības, tad nepieciešama biežāka kontrole.

 

Kad jādodas pie sporta ārsta?

 1. Ja esi sportists vai veselīga dzīvesveida piekritējs, bet tev vēl nav sava uzraugošā sporta ārsta.

 2. Ja vēlies sākt aktīvas sporta nodarbības.

 3. Ja tava profesija (policists, ugunsdzēsējs, lidotājs, autovadītājs u.c.) ir saistīta ar paaugstinātu fizisko un emocionālo slodzi.

 4. Ja ir gūta sporta trauma vai ir pārslodze.

 5. Ja parādās kādas sūdzības par sirds darbību, elpošanas problēmas, asinsspiediena novirzes no normas vai citas sūdzības sportisku aktivitāšu laikā vai ārpus tām.

 6. Bērniem un jauniešiem pirms iesaistīšanās aktīvos sporta treniņos.

Kas jāzina par izmeklējumu gaitu?

 1. Ja tiek veikts fiziskās slodzes tests, jāņem līdzi viegls sporta tērps, sporta apavi, dvielis, lai noslaucītos pēc dušas ( fiziskās slodzes testa laikā cilvēks sasvīst)

 2. Jārēķinās, ka elektrokardiogrammas veikšanai jānovelk apģērbs ķermeņa augšdaļā, kā arī virsbikses vai svārki.

 3. Fiziskās slodzes testa veikšanai vīriešiem jānovelk krekliņš, lai piestiprinātu elektrodus testa rezultātu iegūšanai, sievietēm vēlams sporta krūšturis, lai pēc iespējas ērtāk būtu pielikt elektrodus.

 4. Kardiopulmonālā testa laikā uz sejas tiek uzlikta maska, kas nepieciešama elpošanas sistēmas darbības izvērtēšanai.

 5. Vidējais slodzes testa ilgums ir 30 – 45 minūtes.

 6. Slodzes testu neveic cilvēkiem, kuriem ķermeņa masa pārsniedz 160 kg. vai kā nosaka ārsts.Kardiopulmonālais slodzes tests - neinvazīva metode, kas dod iespēju vienlaikus novērtēt sirds - asinsvadu, elpošanas un muskuļu sistēmu darbību miera stāvoklī, precīzi dozētas fiziskas slodzes laikā un atjaunošanās periodā, precīzāk noteikt fiziskās darba spējas un iemeslus, kas tās ierobežo. Tādējādi iespējama agrīna kardiopulmonālo funkcionālo traucējumu noteikšana un novērtēšana, efektīvas treniņu programmas izstrādāšana. Testa laikā iespējams papildus noteikt arī laktāta līmeni asinīs precīzākai anaerobā sliekšņa izvērtēšanai.

Lasīt vairāk>>

Pieredzes stāsts "Kas ir slodzes tests un kāpēc man tas ir vajadzīgs?"

Lasiet portālā noskrien.lv >>

 

Kardiopulmonālās slodzes tests ar veloergometru, kas īpaši paredzēts velobraucējiem. Tas sportistiem nodrošina iespēju testu veikt ar savu – treniņos un sacensībās izmantoto velosipēdu.

Lasīt vairāk >>

Skatīties video >>

 

HOLTERA monitorēšana - 24 stundu elektrokardiogrammas (EKG) reģistrācija. Šī metode palīdz ārstam novērtēt sirds ritma traucējumus. Metodi izmanto gan gados jauniem pacientiem, kuriem mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, sportistiem, gan arī gados veciem pacientiem ar sirds slimību vēsturi. Šis izmeklējums tiek izdarīts arī tad, ja pacientam mēdz būt galvas reiboņi, lēns pulss un ģīboņi. Šādos gadījumos Holtera monitoringa metode palīdz diferencēt sirds ritma patoloģiju no galvas smadzeņu apasiņošanas traucējumiem. Ja pacientam nepieciešams Holtera monitorings, pacientam pie krūtīm tiek pielikti elektrodi, kurus saslēdz ar nelielu nolasīšanas ierīci. Praktiski elektrodi un nolasīšanas ierīce ir viegli lietojama – tā neapgrūtina pacienta ikdienas aktivitātes un ērti ir „paslēpjama“ zem apģērba.

 

Skrējiena biomehāniskā analīze. Tā ļauj novērtēt skrējiena efektivitāti visās tā fāzēs, balstoties uz muskuloskeletālas sistēmas kustību paterna video ieraksta analīzi. Veicot šādu analīzi, ir iespējams noteikt atkārtotu trieciena spēku absorbcijas mehānismus, kā arī apakšējo ekstremitāšu, īpaši pēdu stabilitāti.Novirzes gadījumos ir iespējams izstrādāt rekomendācijas par skrējiena tehnikas uzlabošanu ar mērķi pasargāt organismu no skriešanas izraisītām traumām pēdas nestabilitātes dēļ, izmantojot palīgtehnoloģijas ar apavu modifikāciju vai specifisko fizioterapiju.

Lasīt vairāk>>

 

Lai pieteiktos vizītēm un saņemtu vairāk informācijas, zvaniet:

Tālr: 66 333333, 29334224, rakstiet uz e-pastu: info@capitalclinicriga.lv

vai izmantojiet elektronisko pierakstu >>

 

Pakalpojums Cena EUR
FUNKCIONĀLĀ DIAGNOSTIKA  
EKG ar 12 novadījumiem pieraksts, apraksts 17.50 €
Holtera monitorēšana no 18 līdz 24 stundām (EKG 24 stundu pieraksts) (1.diena – 15 min. aparāta uzlikšana 2.diena – 15 min. aparāta noņemšana un datu ievade, 60 min.datu analīze un interpretācija) 45.00 €
Asinsspiediena monitorēšana (24 h) 30.00 €
Slodzes tests (ar veloergometru vai slīdceliņu) 45.00 €
Kardiopulmonālās slodzes tests bez laktātu noteikšanas (ar veloergometru vai slīdceliņu) 89.00 €
Kardiopulmonālās slodzes tests ar laktātu noteikšanu (ar veloergometru vai slīdceliņu) 99.00 €
Kardiopulmonālās slodzes tests bez laktātu noteikšanas ar veloergometru Cyclus 2 89.00 €
Kardiopulmonālais slodzes tests ar laktātu noteikšanas ar veloergometru Cyclus 2 99.00 €
Spirogrāfija bez bronhodilitācijas testa 15.00 €
Spirogrāfija ar bronhodilitācijas testu 20.00 €
Skrējiena biomehāniskā analīze 30.00 €
Skrējiena biomehāniskā analīze slodzes testa laikā 20.00 €
SPORTA ĀRSTS  
Sporta ārsta pirmreizēja konsultācija 39.00 €
Sporta ārsta atkārtota konsultācija* 29.00 €
Sporta ārsta konsultācija ar izmeklējumu – EKG ar 12 novadījumiem - apraksts un slēdziens 22.00 €
Sporta ārsta konsultācija ar izmeklējumu fiziskās slodzes testu (veloergometriju) - apraksts un slēdziens 59.00 €
Sporta ārsta konsultācija veselības pārbaudes programmā Fiziskās sagatavotības novērtējums bērniem un pieaugušajiem 59.00 €
Fiziskās sagatavotības novērtējums ar slodzes testu 232.70 €
Fiziskās sagatavotības novērtējums ar komplekso slodzes testu bez laktātu noteikšanas 276.70 €
Fiziskās sagatavotības novērtējums pieaugušajiem ar komplekso slodzes testu ar laktātu noteikšanu 286.70 €
* Atkārtota konsultācija: 1- 40 dienu laikā pēc pirmreizējas konsultācijas  

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!