Pieteikties jaunumiem

Preventīvā medicīna. Ģenētiskie testi

 

Bieži vien nākas dzirdēt cilvēkus runājam - ja es to būtu zinājis iepriekš, ka man ir tik liela iespēja saslimt ar to vai citu slimību, es taču daudz agrāk būtu sācis tam pievērst uzmanību, veselīgāk dzīvojis, ēdis un sportojis. Tagad šāda iespēja pastāv – mūsdienu medicīna piedāvā paskatīties savā iespējamajā nākotnes veselībā, lai jau laikus pasargātu sevi no dažādām slimībām un pārāgras novecošanās.

Novecošanās ir fizioloģisks process, kas ģenētiski ir noteikts katram no mums, un organismam novecojot, parasti rodas arvien vairāk slimību. Laiku laikos cilvēkiem ir bijusi vēlme šim procesam un slimībām pretoties - ja ne apstādināt, tad vismaz attālināt. Mūsdienu medicīnai ir ko piedāvāt, tomēr zinātnieki joprojām nenogurstoši meklē atbildes uz daudziem jautājumiem par to, vai un kā novecošanās procesu ir iespējams kontrolēt, vai ir kādas metodes, kā to ietekmēt, palēnināt, tādējādi uzlabojot cilvēka dzīves kvalitāti.

Preventīvā medicīna ir orientēta uz cilvēka fiziskās un garīgās veselības saglabāšanu pēc iespējas ilgāk, un tajā ietilpst gan dažādu slimību profilakse, gan pretnovecošanas medicīna ar mērķi visu cilvēka turpmāko dzīvi preventīvi kontrolēt organisma novecošanās procesu, izvairīties no riska faktoriem un precīzi izvēlēties piemērotāko profilakses veidu (dzīvesveida korekcija, ieteicamie medikamenti, vitamīni, mikroelementi, pārtikas produkti, vēlamie papildu izmeklējumi utt.)

Preventīvās medicīnas mērķis ir optimizēt veselības stāvokli kā apmierinošu jebkurā vecumā PIRMS slimības attīstības, tās diagnostikas un terapijas.