Sportojam veseli!

"Veselības centrs 4" grupas uzņēmums "Capital Clinic Riga" jau ceturto gadu ir Lattelecom Rīgas maratona oficiālais medicīnas partneris!

 

  • FOTO. Programmas Mans pirmais maratons 2017 dalībnieku veselības pārbaudēs, kas notiek Capital Clinic Riga, asistē trenere Anita Kažemāka. Skatīt galeriju >>

  • Lattelecom Rīgas maratona nolikums. Skatiet 15. punktu "Veselība un drošība"  Skatīt nolikumu >>

 

Turpinot pirms trim gadiem iesākto sadarbību, arī 2018. gadā Lattelecom Rīgas maratona oficiālais medicīnas partneris ir Veselības centrs 4 un tā grupas uzņēmums Capital Clinic Riga.

 

Piedalīties maratonā - tā ir liela apņemšanās un liels izaicinājums, kas prasa ne tikai psihoemocionālu un gribas noturību, bet arī lielisku veselību. Tādēļ visiem, kuri ir nolēmuši atkārtoti vai arī pirmo reizi mūžā pierādīt sev un citiem - es varu noskriet maratonu, piedāvājam fiziskās sagatavotības un veselības pārbaudi, lai intensīvie treniņi pirms skrējiena un skrējiens neradītu nepatīkamus pārsteigumus un problēmas.

 

Lattelecom Rīgas maratons 2018 – jau 20. maijā, tādēļ visiem, kas skrien, var noderēt:

 

  • Sadarbības ietvaros Capital Clinic Riga nodrošina iespēju pārbaudīt veselību programmas "Mans pirmais maratons" dalībniekiem, veicot nepieciešamās analīzes un kardiopulmonālās slodzes testu* ar sporta ārsta vai kardiologa konsultāciju.
  • Veselības centrā 4 un tā filiālēs strādā Latvijas vadošie speciālisti - skrējējiem vienmēr var būt noderīgi sporta ārsta, kardiologa, fizioterapeita, tehniskā ortopēda, traumatologa un citu speciālistu ieteikumi. Sportisti arvien vairāk novērtē medicīniskās teipošanas iedarbību - tā var palīdzēt atvieglot skriešanu sīku traumu, sasprindzinājumu un savilkumu gadījumos.
  • Tāpat dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja iepazīt un iegādāties kvalitatīvākos treniņu atbalsta produktus no Veselības centra 4 grupas uzņēmuma Dynasty - jaunākās paaudzes sporta kompresijas zeķes, kas radītas, balstoties uz visaptverošām biomehānikas un kompresijas terapijas zināšanām, ortozes dažādu locītavu stabilizēšanai, atslogošanai, kompresijai vai daļējai mobilizēšanai, kā arī citus ortopēdiskos izstrādājumus, kas mazina diskomfortu, ko izraisījuši pēdu bojājumi, un ļauj izvairīties no sīkām traumām, noberzumiem un sabiezējumiem. Veselības centra 4 tehniskie ortopēdi piedāvā veikt pēdu diagnostiku un ieteikt labākās ārstēšanas un korekcijas metodes, lai skriešanā galvenais “nesējs” - kājas, saglabātu vai iegūtu savu labāko veselības formu.
  • Savukārt Capital Clinic Riga piedāvā arī fiziskās sagatavotības novērtējuma programmu, sporta ārsta konsultācijas, fizioterapeita konsultācijas, vispārējās veselības pārbaudes programmas (check-up) fiziski aktīviem cilvēkiem un citus pakalpojumus.

 

Lai pieteiktos vizītēm un saņemtu vairāk informācijas, zvaniet:

Tālr: 66 333333, 29334224,

rakstiet uz e-pastu: info@capitalclinicriga.lv

vai izmantojiet elektronisko pierakstu >>

 

#

 

*Kardiopulmonālās slodzes tests ir zelta standarts sportistu veselības pārbaudēs: neinvazīva metode, kas dod iespēju vienlaikus novērtēt sirds - asinsvadu, elpošanas un muskuļu sistēmu darbību miera stāvoklī, precīzi dozētas fiziskas slodzes laikā un atjaunošanās periodā, precīzāk noteikt fiziskās darba spējas un iemeslus, kas tās ierobežo. Tādējādi iespējama agrīna kardiopulmonālo funkcionālo traucējumu noteikšana un novērtēšana, efektīvas treniņu programmas izstrādāšana. Testa laikā nosaka arī laktāta līmeni asinīs precīzākai anaerobā sliekšņa izvērtēšanai.

 

 

Iepriekšējo gadu Lattelecom Rīgas maratona dalībnieku atsauksmes:

Atsauksme par veselības pārbaudēm, gatavojoties dalībai Lattelecom Rīgas maratonā  

Veselības pārbaudes pirms intensīva treniņprocesa sākšanas bija tiešām noderīgas - gan slodzes tests, kurā gan uzzināju vispārīgo sirds stāvokli un gatavību slodzēm, gan to, kādi ir mani aerobie un anaerobie sliekšņi - tas ir ļoti noderīgi, plānojot slodzes un izvairoties no lieka riska. Tāpat asins analīzes parādīja vispārējo stāvokli - vai nav kaut kā par daudz vai par maz.

Mārtiņš Vilemsons, projekta Mans pirmais maratons dalībnieks 2016. gadā

     
Atsauksme par kardiopulmonālās slodzes testu, gatavojoties dalībai Lattelecom Rīgas maratonā  

Tā kā iepriekš nebiju skrējusi šādu testu, bija noderīgi uzzināt savas vājās un stiprās puses. Tas, ko uzzināju - ka sirds ir stipra, bet muskuļi nav trenēti, un - labākais - muskuļus uztrenēt var daudz ātrāk nekā sirdi. Domāju - pēc vai pirms maratona testu atkārtot, lai redzētu, kas mainījies.

Sandija Šēnberga, projekta Mans pirmais maratons dalibniece 2016. gadā

     
Atsauksme par veselības pārbaudēm, gatavojoties dalībai Lattelecom Rīgas maratonā  

Gatavojoties savam pirmajam maratonam Lattelecom Riga Marathon ‎programmas Mans pirmais maratons‬ ietvaros, veicu kardiopulmonālo slodzes testu Capital Clinic Riga klīnikā. Skrienot nedaudz mazāk kā divus gadus, prātā līdz šim nebija ienākusi doma, ka ir būtiskas lietas, kuras par savu organismu nezinu - pulsus pie dažādām slodzēm, atjaunošanās spējas, kā arī slodzes toleranci. Brīnišķīga pieredze un iespēja. Šobrīd galvenais ir tas, ka no dakteriem ir saņemta atļauja skriet maratonu, un es varu pilnvērtīgi pievērsties treniņiem!
Nereti mēs netaupām naudu jaunākajiem apaviem un pulsometriem, tajā pašā laikā nedomājot par veselību - dārgāko un svarīgāko, kas mums ir. Iesaku ikvienam, kurš plāno skriet maratonu vai pusmaratonu, veikt šādu testu!
Atsevišķi vēlos atzīmēt izcilu Capital Clinic Riga personāla un ārstu attieksmi un pieeju. Paldies!

Ļuba Tihomirova, projekta Mans pirmais maratons dalibniece 2016. gadā

     
Atsauksme par kardiopulmonālās slodzes testu, gatavojoties dalībai Lattelecom Rīgas maratonā
 

Gribēju pateikt paldies par lielisko iespēju notestēties. Principā man kļuva skaidrs, ka pirms tam absolūti nekas nav bijis skaidrs :)

Dace Izabella Grundšteine, projekta Mans pirmais maratons dalibniece 2016. gadā

     
Par konsultācijām un veselības pārbaudēm, gatavojoties maratonam  
 

Veselības pārbaudes Capital Clinic Riga atzina, ka esmu labā fiziskā formā un varu gatavoties „Mans pirmais maratons”, tomēr treniņu laikā parādījās sāpes labā ceļa ārpusē, kas ievērojami pastiprinājās pēc treniņiem tieši celī, it īpaši kāpjot pa kāpnēm. Lai konstatētu cēloņus, devos uz Capital Clinic Riga pie fizioterapeita Ulda Sproģa, kurš jau uzreiz norādīja uz iespējamo „skrējēja celi” un ieteica arī veikt magnētisko rezonansi.

Man ir konstatēs ITB sindroms, kas vienkāršāk nozīmē to, ka saite, kas nāk lejā gar kājas ārmalu no gūžas locītavas un stiprinās pie ceļgala locītavas, ir tikusi pārslogota, un ir radies iekaisums. Kā izrādās tā ir viena no tipiskākajām skrējēju pārslodzes traumām, un šobrīd katram, kurš gatavojas Lattelecom Rīgas Maratonam, varu ieteikt – palielināt savas skriešanas distances tikai un vienīgi pamazām, kārtīgi iesildīties un pat vēl svarīgāk – atsildīties; un staipīties, staipīties un vēlreiz staipīties. Ja ikdienā skrienat ap 5 - 6 km, tad nekādā gadījumā nevajag sākt uzreiz skriet padsmit kilometrus; pamazām un lēnām kāpināt savus kilometrus, staipīties un tad arī viss būs kārtībā!
Kāds plāns tālāk? Šobrīd esmu iepazinis tādus palīglīdzekļus kā foam roller un uzzinājis, ko nozīmē „teipoša”. Svētdienās paskatīšos, kā veicas pārējiem „Mans pirmais maratons” dalībniekiem koptreniņos, un paralēli advokāta praksei varētu sākt arī konsultēt par ITB sindromu, kā to nepieļaut un kā cīnīties, ja tas uzrodas! 

Ivo Klotiņš, advokāts, projekta Mans pirmais maratons dalībnieks 2015. gadā

     
Pateicība par sadarbību Lattelecom Rīgas maratona organizēšanā  

Veselības centra 4 grupas uzņēmuma Capital Clinic Riga komandai!

Milzīgs paldies par sadarbību, atbalstu un ieguldījumu Baltijā lielāko skriešanas svētku tapšanā!

 Saktīt PDF formātā >>

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!