Pieteikties jaunumiem

Jauna iespēja nagu sēnītes ārstēšanā

25.05.2014
#

Tā ir jauna, klientiem ļoti draudzīga metode, kas ļauj ātri un efektīvi apstrādāt sēnītes bojātos nagus, izmantojot Nd: YAG lāzeri.

 

Pasaulē jau vairākus gadus nagu sēnītes likvidēšanai tiek pielietota lāzerterapija. Arī mūsu klīnikā ir iespējams šādi atbrīvoties no nagu sēnītes ar ND: YAG (1064 nm) lāzeri. Salīdzinoši ar iekšķīgi lietojamo medikamentozo terapiju lāzerterapija izmaksu ziņā nav dārgāka, kā arī tai ir citi pozitīvi aspekti - tā ir klientiem ļoti draudzīga metode.

Lāzera enerģija dziļi iedarbojas uz nagu un audiem, termiski tiek apstrādāta infekcijas zona, iznīcinot slimības izraisītāju. Ārstēšanā ietilpst 3 vienkārši soļi: vispirms tiek noņemta deformētā un sabiezējusī naga kārta; nags tiek apstrādāts ar lāzeri; noslēgumā ar lāzeri tiek apstrādāta arī naga sakne.

Nozīmīga šīs 3 soļu metodes priekšrocība ir tāda, ka nav jādzer zāles, kas var lieki noslogot organismu, un nav jāapstrādā  sēnītes skartās zonas ar ķīmiskajiem medikamentiem, kas bieži ir apgrūtinoši un mazefektīvi. Sēnītes apstrāde ar lāzeri balstās tikai un vienīgi uz fizikālajiem parametriem. Parasti ar to pietiek, lai salīdzinoši īsā laikā atbrīvotos no naga sēnītes.

Pirms procedūras nedrīkst lietot pretsēnīšu sistēmiskos un lokālos preperātus 1- 2 mēnešus.

Apstrādājot nagu ar lāzerstaru (45 C°), paaugstinās audu temperatūra un nagu sēnīšu šūnas neatgriezeniski iet bojā. Taču tas nebojā apkārtējos audus un neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību. Lāzerterapiju var pielietot visām sēnītes formām, izņemot pelējuma un rauga sēnītēm.

Pirms lāzerterapijas uzsākšanas ir svarīgi veikt analīzes un gūt apstiprinājumu sēnītes infekcijai, kā arī noteikt tās veidu, lai pielāgotu nepieciešamo procedūru skaitu. Parasti nepieciešamas 4 – 6 reizes ārstēšanas reizes ar intervālu vienu reizi divās nedēļās. Lāzerterapija neizslēdz iespēju nepieciešamības gadījumā ārstēšanas metodes kombinēt. Tā īpaši ieteicama citas neefektīvas terapijas gadījumos, kā pirmo izvēles terapijas metodi to pielieto bērniem.

 

Lāzerterapija ieteicama pacientiem, kuriem ir

  • pretsēnīšu medikamentu nepanesamība vai alerģija pret šiem preparātiem;

  • aknu, nieru un kuņģa- zarnu trakta slimības;

  • neiespējama pretsēnīšu sistēmiska terapija mijiedarbības dēļ ar citiem medikamentiem;

  • rētainas naga audu izmaiņas, kas apgrūtina zāļu piegādi sēnītes skartajām zonām.

Pēc lāzerprocedūras svarīgi uzvilkt jaunas vai dezinficētās zeķes un apavus, jo pretējā gadījumā pastāv reinfekcijas risks.

 

Capital Clinic Riga podologa kabinetā ir pieejama īpaša apavu dezinfekcijas ierīce, kas par 99% samazina baktērijas, vīrusu un sēnīšu sporas.