Ārstnieciskā vingrošana senioriem Capital Clinic Riga!

07.06.2018
#

Sertificēta fizioterapeita vadītas nodarbības senioriem elpošanas sistēmas funkciju uzlabošanai, asinsspiediena mazināšanai un rumpja muskulatūras stiprināšanai, lai veicinātu tā stabilitāti un novērstu sāpes un stīvumu mugurā.

Novecošana ir viena no lielākajām 21.gadsimta sociālajām un ekonomiskajām problēmām Eiropā. Līdz 2025.gadam vairāk nekā̄ 20% eiropiešu būs 65 gadus veci. Novecojot izmaiņas notiek visā organismā un galvenokārt tās izpaužas skeletomuskulārajā sistēmā, sirds asinsvadu, elpošanas un nervu sistēmās. Viena no biežāk sastopamām problēmām senioriem ir krišanas risks. Kritieni ir galvenais traumu, traumu izraisīto invaliditātes un traumu izraisīto nāves gadījumu iemesls.

Ir bijuši pētījumi, kas apgalvo, ka vingrošana uzlabo elpošanas sistēmas funkciju kā arī mazina asinsspiedienu senioriem, kuriem tas ir paaugstināts. Zinātnieki norāda, ka lai mazinātu krišanas risku vingrošanas programmā ir jāiekļauj spēka, izturības un līdzsvara vingrinājumi. Capital Clinic Riga piedāvā vingrojumu programmu, kas iekļauj minētos elementus kā arī nodarbību laikā iekļauj kognitīvo treniņu, kas aktivizē smadzeņu darbību. Speciāla uzmanība tiek pievērsta arī rumpja muskulatūrai, lai veicinātu tā stabilitāti, jo tas uzlabo ikdienas aktivitātes cilvēkiem, kuri sūdzas par sāpēm un stīvumu mugurā. Laba rumpja stabilitāte mazina risku iegūt minētās sūdzības.

Pirms nodarbību galvenās daļas sākšanās fizioterapeits pievērš uzmanību arī iesildošajiem vingrinājumiem, kuru mērķis ir uzlabot locītavās esošo viskozo šķidrumu, kas tās “ieeļo” tādejādi sagatavojot organismu galvenajai slodzei. 

Pēc nodarbību galvenās daļas beigām tiek piedāvāti stiepjošie vingrinājumi, kas palīdz atgriezt balsta-kustību sistēmu pirmsslodzes stāvoklī, kā arī uzlabo ikdienā savilkto muskuļu garumu mazinot diskomforta sajūtu problēmzonās.

Ārstniecisko vingrošanu senioriem Capital Clinic Riga vada sertificēts fizioterapeits Agris Liepa. 

CHECK- UP

Piesakieties un uzziniet visu par savu patieso veselības stāvokli! Individuālas veselības pārbaužu programmas.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI

Piesakieties konsultācijai šeit! Mūsu darbinieki ar Jums sazināsies vistuvākajā laikā!